Рукоділля для домогосподарок

Використовуючи тканини промислового виробництва із невеликими доповненнями, ви можете створити оригінальні вироби, які здатні прикрасити ваш будинок. Ці вироби можуть створюватися жінками за допомогою їхніх дітей, так як для виготовлення не потрібні спеціальні пристрої і інструменти. Їх дуже просто зробити , наприклад, виготовити штори, фіранки, скатертини, серветки, декоративні панно. Для цього потрібні лише тканини, які поєднуються між собою за кольором, малюнком і фактурою.

З гладких тканин домогосподарки, наприклад, можуть виготовити штори своїми руками для вікон. Для цього треба взяти два відрізки гладкої тканини (золотистої і теракотової) з грубою фактурою та полотняним переплетенням. Довжина штори — двісті п’ятдесят см, з яких сто вісімдесят — золотистого кольору і сімдесят — теракотового. Нижню частину штори треба зробити з тканини теракотового кольору. Її залишають без змін, а верхню частину — золотистого кольору — слід розбити на горизонтальні смужки, які треба зробити ажуром, витягаючи частина ниток. Таким же способом жінки (або старші діти) можуть створити різні ажурні штори, міняючи співвідношення широких і вузьких смуг. Нитки можна витягати не тільки по горизонталі, але і по вертикалі, в такому випадку може бути створений новий варіант малюнка — в клітинку. Зробити такі штори дуже просто.

samyie-populyarnyie-vidyi-rukodeliya-300x234

Ажурну смужку можна доповнити, простягаючи товстий контурний джгут. Штори з таким доповненням набувають декоративного вигляду. Цей спосіб особливо ефективний при створенні різноманітних кольорових скатертин та серветок. Він ніби імітує ткацтво, але набагато легший і простіший у виконанні. Можливі різні колірні рішення: джгут того ж кольору, що і основна тканина, джгут контрастного кольору, щодо основної тканини. На світлій тканині рекомендується використовувати темні джгути, а на темній — світлі. Джгути різної товщини також вносять певний колорит у виріб.

Штори, скатертини і серветки з готових тканин можна зробити, використовуючи так звану «перевивку». По горизонталі треба акуратно витягнути необхідну кількість ниток і протягнути джгут або кілька різнокольорових ниток, перевивом між ними вертикальні нитки. Гарний вигляд мають також вироби з поєднанням широких і вузьких смуг різного кольору.

Сподіваємося, ці нехитрі поради допоможуть будь-кому проявити інтерес до рукоділля, жінці або домогосподарці створити красиві вироби, які однозначно прикрасять оселю.