Розвиваючі ігри та іграшки

Яке дитинство без іграшок? Вони відіграють велику роль у розвитку дитини. З їх допомогою можна не тільки розважити дитину, а й легко розвинути особистісні якості, ерудицію та підготувати дитину до дорослого життя.

f291a5e757bb85c28c333ced12c81c49Коли дитина народжується, її оточує все нове і невідоме. Першими іграшками малюка стають брязкальця, гумові кільця і ​​все те, що дзвенить, світиться і рухається. Трохи подорослішавши, коли вже малюк може впевнено сидіти, в його житті з’являються сенсорно-рухові тренажери. Це всілякі коробочки, стаканчика, кубики, пірамідки — всі предмети, які допомагають познайомитися з кольором, формою, масою і звуками. Щоб ознайомлення із навколишнім світом у дитини супроводжувалося активним розвитком дрібної моторики, розгляньте варіанти виготовлення іграшок своїми руками.

Ніколи не рано познайомити малюка із сюжетно-образними іграшками. Такими розвагами стають пальчиковий і рукавичковий ляльковий театр, казкові герої із чітко промальовані рисами. Вони вчать дитину емоційному спілкуванню.

Навчившись ходити малюк прагне до самостійності, і починає наслідувати дорослих. На перший план виходять ігри з маминими каструлями і батьковим болтиками, Важливий момент, в цей період потрібно пояснити, які предмети несуть в собі небезпеку (газ, струм, гострі і ріжучі предмети).

До трьох років провідну функцію виконують іграшки, якій розвивають дрібну моторику, мову і вдосконалюють зорове сприйняття дитини. Можна починати освоювати настільні ігри.

Час коли хлопчики граються машинками і солдатиками, а дівчатка віддають перевагу іграм з ляльками, збігається з чотирма — п’ятьма роками. Діти грають з предметами, які самі розігрують дії. У цей період їм цікаво грати з пазлами, мозаїкою та іншими іграшками.

Діти шести років прагнуть зробити що — небудь своїми руками, освоюють різні матеріали для творчості.

Одним словом в кожен період свого розвитку, відповідальні батьки приділяють увагу не тільки вибору іграшок для свого малюка, але і забезпечують його любов’ю, турботою і увагою.