Розвиваємо творчі здібності із раннього дитинства

Залучення до творчого процесу бажано починати із самих ранніх років. Малювання, ліплення позитивно позначаються на загальному розвитку дитини — виховують спостережливість, уважність, здатність до концентрації, посидючість, Ці навички нададуть неоціненну допомогу в шкільному процесі навчання, а також у повсякденному житті.

risovanie-dlia-malysheyНабори для дитячої творчості дуже зручні. Вони підібрані з таким розрахунком, щоб всі необхідні компоненти для проведення певного творчого заняття були в наявності. Щоб завдання не виявилося занадто складним, в набори включені інструкції по їх виконанню. Комплектів, що сприяють розвитку творчого потенціалу дитини, велике розмаїття. Завжди можна вибрати те, що буде цікаво вашій дитині — аплікація, плетення з фольги, орігамі, створення іграшок і багато іншого.

Можливо, що і інші члени сім’ї захопляться ліпленням, малюванням та іншим цікавим заняття. Мами, тата, бабусі із задоволенням пригадають дитячі роки. Спільне проведення часу з елементами захоплюючої гри дуже згуртовує сім’ю.

Ліпленням можна і потрібно займатися навіть із самими маленькими дітьми. Воно сприяє розвитку дрібної моторики, що стимулює мовні центри мозку. Малюк швидше розвивається, раніше починає говорити. Не менш корисне ліплення і для дітей старшого віку. Крім розвитку дрібної моторики ліплення пробуджує фантазію і навички просторового мислення.

Цікавий матеріал для творчості — маса для ліплення, купити яку можна в наборі декількох видів. Один різновид маси дуже схожий на зволожений пісок, звідси назва — місячний пісок. Інші види тверднуть протягом певного часу і стають схожими на маленькі скульптури.

До наборів для ліплення можуть додаватися фігурні формочки або штампи, баночки з фарбою.

Якщо вибирати між пластиліном і масою для ліплення, то аргументи на користь маси вагоміші:

· Вона дуже пластична — з нею легше і приємніше дитині працювати.

· Вона не липне до одягу і рук, не залишає жирних плям — робочий простір для ліплення виглядає більш акуратним.

· Різноманіття наборів дозволяє вибрати відповідну масу для створення об’ємних фігур.

Малювати люблять практично всі діти. Дуже важливо заохочувати дитину в її прагненні до самовираження через малюнок. Малювання також пов’язано з розвитком моторики рук. Це чудовий засіб для розвитку естетичного смаку, пам’яті, спостережливості, креативного мислення.

Дошкільнята середнього і старшого віку із задоволення будуть малювати олівцями і фарбами. Малюкам тримати олівець або пензлик досить складно, для самих маленьких пропонуються пальчикові фарби. Ці фарби призначені для малювання безпосередньо руками — пальцями, кулачками, долоньками. Із великим задоволенням малюк зобразить пальчиком сніжинку, листочок або слід кота на асфальті.

Ці фарби чудово змиваються водою. Вимити ручки малюкові після занять — і ніяких проблем.

Використання пальчикових фарб практикується більшістю педагогів дитячих розвиваючих центрів. Випускається також багато альбомів, що дозволяють цікаво організувати заняття із малювання пальчиками.

Набори для дитячої творчості дозволять грамотно і з користю залучити малюка в чарівний світ творчості.