Розвиваємо тактильні відчуття у дітей

Тактильна чутливість у дітей досить розвинена вже з народження. Але ні що не заважає мамі її максимально задіяти за допомогою різних клаптиків тканини (оксамит, бавовна, атлас, вовна, шкіра, штучне хутро та інше). Поки дитина зовсім маленька мама повинна сама проводити клаптиками по її тілу, наприклад по щоці, ручках або ніжках. Можна допомогти малюкові стиснути шматочок тканини в кулачку. Коли малюк підросте, він вже сам буде хапати відрізки тканини і тягнути в рот (це теж дуже важливий для дітей метод пізнання навколишнього світу).

85d48e1c0e76454962e298be9be400f9Якщо у вас вдома немає більшої різноманітності клаптиків, то можна звернутися за допомогою у відділи галантерейних товарів. Не соромтеся запитувати у продавців залишки тканини (великі відрізи вам ні до чого). Добре, якщо вдасться підібрати яскраві клаптики.

Яка користь від клаптиків для новонародженого малюка?

По-перше, використання різних текстур добре розвиває тім’яні частки мозку, які відповідають за тактильні відчуття. По-друге, подібна гра допомагає дитині пізнавати світ. Адже вона відразу не може визначити, що саме мацає, а граючи з клаптиками, малюк вчиться розрізняти на дотик різні текстури. По-третє, намагаючись вхопити клаптик тканини, дитина розвиває координацію між поглядом і рухом рук. Для маленької людини зовсім непросто оцінити відстань до цікавого об’єкту, а потім ще й вправно схопити його!

Крім клаптиків можна запропонувати дитині м’які пухнасті іграшки або спеціальні книжки зі вставками різних текстур. Таких книжок дуже багато як в дитячих магазинах, так і безпосередньо в книгарнях. Маленьким діткам, як правило, подобаються подібні іграшки.

Напевно ви помічали, що дитині подобається тягнути вас за одяг, коли вона сидить на ручках. Скористайтеся цим її інтересом і постарайтеся носити одяг з різних тканин. Однак будьте гранично обережні з тканинами, які важко чистити. Неприємно, якщо ви будете злитись на малюка за те, що він відригнув вам на дорогу шовкову сукню, яку можна чистити тільки в хімчистці.

Обов’язково розвивайте тактильні відчуття свого малюка, адже на перших порах це одна з небагатьох його форм знайомства з навколишнім світом. Трохи пізніше колекція клаптиків відійде на задній план, і ваш малюк буде спритно управлятися вже з більш складним пластиліном, тістом або мозаїкою, розвиваючи свої тактильно-рухові відчуття.