Розвиваємо слух новонародженого малюка

У перші дні життя немовлята майже не реагують на навколишні звуки.

малыш-на-руках-мамы-1024x768Це пов’язано з тим, що у них якийсь час зберігаються залишки амніотичної рідини в порожнині вуха, та й сам слух ще не цілком розвинений. Але вже через тиждень-другий ви помітите, як ваш малюк починає прислухатися до звуків навколишнього світу. Особливо маленьким дітям подобаються високі звуки. Тому майже всі мами рефлекторно розмовляють з дитиною більш тонким голосом, ніж зазвичай. Подобається немовлятам і м’яке воркування, а також ніжні високі звуки (наприклад, дзвін дзвіночка). Чудово, якщо у вас є вдома вітряні дзвіночки, які можна повісити на вікно (у теплу погоду), а поруч поставити кошик з малюком. Якщо ви виїжджаєте з немовлям на природу (наприклад, на дачу), то обов’язково носіть дитину в тінь дерев (якщо є така можливість), де вона може послухати спів птахів.

Що стосується повсякденного шуму (звук пральної машинки, працюючий телевізор, пилосос, телефонний дзвінок, гучні голоси і так далі), то при нормальному рівні гучності ніякої загрози для малюка вони в собі не несуть. Деякі дітлахи дійсно чутливі до подібних звуків і легко лякаються, але до таких шумів дитині все одно потрібно звикати. Тому не слід надмірно оберігати малюка від шуму. Різкий, але короткий звук може налякати немовля, але в іншому він нешкідливий. Зате ви зрозумієте, що у вашого малюка все гаразд зі слухом.

Інакше йде справа з тривалим гучним шумом (наприклад, з’ясування стосунків на підвищених тонах, будівельні роботи, дуже гучна музика і так далі). Тривалий гучний шум збуджує немовля. Дитина плаче і вередує. Рівень гучності визначити дуже просто. Якщо доводиться підвищувати голос, значить навколо досить шумно.

А ось колискова мами діє на немовлят заспокійливо. Матері завжди співали своїм дітям, щоб заспокоїти їх. Аналогічним чином діє музична шкатулка або музичний мобіль. Часто слухаючи одну і ту ж мелодію, дитина починає запам’ятовувати її. Наприклад, якщо включати перед сном певну музику (наприклад, звуки природи), то дитина швидко засвоїть, що ця мелодія означає «пора спати».

Приблизно у віці трьох місяців малюк починає намагатися шукати джерела звуку (наприклад, повертається до мами, почувши її голос). Ще через місяць або два йому це вдаватиметься без труднощів.