Розвиваємо мовлення і слух у дитини

Логопедичні розвиваючі заняття — відмінна підготовка до школи для всіх дітей. Якщо дитина добре вимовляє всі звуки, то корисно буде попрацювати над звуковим аналізом, складовою структурою слова і над фонематичним сприйняттям. Все це в подальшому допоможе дитині під час письма і читання.

ca532a04da0a077deb63ceeb5490ce15858dd161-1Навчіть дитину дізнаватися, з якого звуку починається слово і на який звук воно закінчується. Для цього потрібно вимовляти слова повільно, вслухаючись в їх звучання. До школи дитина повинна навчитися розпізнавати, з яких звуків складається слово.

Потрібно навчити дитину визначати зі скількох складів складається слово. Дітям зазвичай подобається розділяти слова на склади.

Фонетичне сприйняття — це вміння розпізнавати звуки на слух. Є хороша гра для розвитку фонематичного сприйняття. Дорослий розкладає на столі предмети, які видають будь-які звуки (сопілка, дерев’яна деталь конструктора, скляна склянка, пакет та інші), дитина слухає, як предмети звучать, потім повертається спиною і вгадує на слух, який предмет видав той чи інший звук.

Якщо у дитини є проблеми з вимовою, і вона займається з логопедом, батькам обов’язково потрібно закріплювати з нею навички, які вона отримує на заняттях з фахівцем. Часто занять з логопедом недостатньо, щоб позбутися проблем з вимовою. Тут на допомогу батькам скоромовки, а також коли правильний звук вже отримано, потрібно весь час дуже делікатно поправляти дитину, щоб у звичку входило правильно вимовляти звук.

Розглядайте з дитиною картинки та малюнки в книжках. Обговоріть, що там намальовано, дайте завдання дитині, нехай складе розповідь по картинці. Якщо їй складно, задавайте навідні запитання.

До школи важливо навчити дитину переказувати прочитані казки. Почніть з коротких оповідань.