Розвиток за допомогою гри

Дитячі ігри, які організовуються дорослими, повинні, в першу чергу, нести розвиваючу і інформативну функцію. Такі ігри покликані зблизити дитину з дорослим, одночасно відкриваючи для неї світ у всьому його різноманітті. Під час ігор дитина вчиться, розвивається, розширює горизонти і набуває необхідні їй навики.

Young mummy and her kid on a white background

Не забувайте, що дитина в усьому наслідує дорослих і вам потрібно подумати як ви будете вести себе під час гри. Не варто голосно кричати або розмахувати руками, надмірно хвалити або лаяти ігрових персонажів. Ваше завдання показати дитині як варто спілкуватися, ділитися в грі і вирішувати конфлікти між персонажами. Ігри підбираються залежно від віку малюка. У перші місяці життя основними іграшками для дитини повинні стати: брязкальця, різні підвісні модулі для ліжечка і розвиваючі килимки. У період від 6 місяців і до року малюкові варто запропонувати кубики для будівництва веж, кульки і всілякі інші предмети для вивчення форм.

Після року в житті малюка можуть з’явитися м’які іграшки. Вони додадуть відчуття безпеки, але варто уважно поставитися до можливих проявів алергії. У будь-якому випадку м’які іграшки варто частіше прати, а інші просто споліскувати в слабкому мильному розчині з використанням спеціальних засобів для прання та миття дитячого приладдя.

Також в цьому віці повинні з’явитися рольові ігри, ляльковий театр, що розігрується батьком, різноманітні яскраві книжки. У більш старшому віці дитині необхідно розширювати свої навички за допомогою конструктора, пазлів різної складності і більш «дорослих» книг.

І не забувайте, що дитина дуже чекає вашої уваги і спільної гри. Намагайтеся рідше відмовляти малюкові в спільному проведенні часу і тільки, якщо у вас є в даний момент справи, які не можна відкласти на потім.