Розвиток особистості: 8 психологічних криз людини. Частина 1

Розвиток особистості протікає протягом всього життя людини. Цей процес найбільш інтенсивно протікає в дитинстві, саме тоді закладаються основи майбутньої особистості. З допомогою грамотного виховання батьки можуть трохи вплинути на розвиток особистості своєї дитини.

pk-1Я хочу познайомити моїх читачів з теорією розвитку особистості, яку розробив видатний психолог і психоаналітик Ерік Еріксон.

Кожний індивід в своєму розвитку неминуче проходить певні стадії протягом всього свого життя. Еріксон виділив і описав 8 психологічних криз людини. В результаті проходження кожної з цих криз у людини завжди змінюється психіка, це зміна можлива як в позитивному, так і в негативному напрямку. На перших порах життя особливо залежить від батьків, в якому напрямку піде зміна психіки в дитини, на це можна вплинути.

8 психологічних криз людини:

1 стадія – з моменту народження, криза в 1 рік

Криза довіри – недовіри. Ця стадія пов’язана із спілкуванням дитини з дорослими людьми, в основному з матір’ю. Якщо мати доглядала за дитиною, задовольняла її основні фізіологічні потреби, то формується базова стадія і довіра до оточуючих, взаємна любов і впевненість у собі. Якщо ж мати погано поводилася з дитиною, ігнорувала її, то формується недовіра до людини і невпевненість у собі, що в майбутньому може стати причиною відсторонення від людей.