Розвиток мовлення у дітей у 2 — 3 роки

Розвиток мовлення у дітей залежить, головним чином, від індивідуальних особливостей. Але, як правило, після двох років навіть самі мовчазні починають говорити: хтось окремими словами , а хтось відразу цілими реченнями.

article2001Якщо ваша дитина погано говорить в два роки або не промовляє деякі звуки, не варто відразу панікувати. Почніть з нею займатися, акцентуйте увагу на моментах, які поки у неї не виходять, а також більше розмовляйте і спілкуйтеся зі своєю дитиною. Адже розвиток мовлення в цьому віці багато в чому залежить від самих батьків. Щоб момент не був упущений, варто запастися розвиваючими книжками та іграшками для хлопчиків і дівчаток і почати заняття.

Одним з найпростіших, але ефективних способів можна назвати спільне розглядання малюнків і картинок. Пояснюйте дитині, що на них зображено, як називається той чи інший предмет, для чого він потрібен і як його можна використовувати. Після цього попросіть малюка показати конкретний предмет і назвати його.

Вивчайте з дитиною веселі вірші і ритмічні пісеньки. Вони повинні бути невеликі за обсягом і зрозумілі за своїм змістом.

Варто приділити особливу увагу розвитку дрібної моторики. В інтернеті сьогодні можна знайти безліч завдань по цій темі. Наприклад, ви можете змішати в одній мисці каштани і жолуді, після чого попросити дитину впорядкувати їх в різні пляшки з невеликою шийкою. Розвиток дрібної моторики сприяє розвитку мовлення і мислення.

Для розвитку різних звуків у дитини можна скористатися грою «Зоопарк». Можна взяти м’які іграшки або картинки із зображенням тварин і продемонструвати дитині, як гарчить тигр або ведмідь, як муркоче кіт або кукурікає півень. Гра здасться малюкові захоплюючою, і разом з тим буде йти йому тільки на користь.

Щоб вивчення нових звуків було трохи полегшеним, батькам зі своїми маленькими учнями необхідно робити зарядку для губ і язика. Можете робити це перед дзеркалом, щоб дитині було цікавіше і веселіше, але обов’язково разом, щоб вона відчував себе впевнено і комфортно. Витягніть губи в трубочку, вимовивши звук «о» і «у», разом широко посміхніться і вимовляєте звук «и» — так будуть працювати м’язи обличчя.

Існує ще маса способів і занять з розвитку мовлення. Але батькам варто не забувати, що від них багато що залежить. І якщо ви хочете, щоб ваша дитина була розумною та старанною- не забувайте прикладати до цього максимум своїх зусиль.