Розвиток і навчання малюка

В сучасний час вибір іграшок та посібників для розвитку самих маленьких дітей дуже різноманітний. Нинішня доступність самих різних іграшок та їх ціновий діапазон — це, безсумнівно, добре. Але поява великої кількості високомеханізованих іграшок здатна знизити пізнавальність дитини і її ігрову активність. Саме з цієї причини краще купувати більше традиційних, випробуваних часом іграшок.

Без названия (12)Вибираючи розвиваючі ігри, потрібно керуватися, в першу чергу, довговічністю і багатофункціональністю використання купленої гри. Часто багато батьків купують недовговічні дешеві, зате яскраві іграшки. Так як термін експлуатації таких іграшок недовгий, потім їх доводиться викидати, що виявляється зовсім непросто і для дитини і для батьків, а будинок у підсумку перетворюється в захаращене непотрібними речами середовище проживання, що абсолютно неприйнятно для розвитку малюка. Купа іграшок в кутку і шафі – це незручно і шкідливо для дитини. Зараз стрімко збільшується кількість гіперактивних дітей з дефіцитом уваги, тому не потрібно купувати зайву кількість іграшок, тим більше, недовговічних, дешевих і непотрібних.

Іграшки повинні зберігатися виключно кожна на своєму місці, а перед тим, як взяти іншу іграшку, першу потрібно прибрати. Так само як, наприклад, дитині, хворій на бронхіальну астму, в запорошеному приміщенні не можна жити, так і гіперактивній дитині з дефіцитом уваги не можна жити в несистематизированному просторі і не по режиму. Навички малюка, освоєні за допомогою батьків, будуть використовуватись у грі самостійно. Це зробить гру цікавішою, осмисленішою, конструктивнішою, допоможе урізноманітнити її.

Потрібно докласти максимум зусиль для того, щоб створити таке навколишнє середовище для дитини, яке допоможе їй розвиватися гармонійно як фізично, так і психічно. А правильне навколишнє середовище – це середовище, в якому малюк із задоволенням буде робити те, що може вже зробити і йому буде цікаво навчитися тому, чого ще не вміє робити. При навчанні дитини якій-небудь грі і способів маніпуляції з іграшками, потрібно дотримуватися послідовності. Візьмемо, наприклад, пірамідку. Спочатку потрібно самому зібрати і розібрати його. Потім зробити це з малюком його руками. Наступний крок: допомога дитині, яка полягає в підказках, у створенні таких умов гри, в яких їй буде цікаво гратися. І, таким чином, дитина поступово навчитися гратися самостійно. Де ж самостійна гра, запитаєте ви? Самостійна діяльність полягає в перенесенні методів маніпуляції з простих іграшок на складні іграшки, а також в об’єднанні даних способів і їх перенесення на побутову діяльність.