Розвиток дитини

Розвиток дитини відкриває можливості для нової поведінки. Для того, щоб дитина змогла повзати або ходити, необхідні особливі фізичні зміни. Аналогічно розвиток репродуктивної системи в підлітковому віці заснований на складній послідовності фізичних змін. Таким чином, приховані фізичні перетворення часто є основою зміни поведінки.

razvitieЗ іншого боку, відсутність певного фізичного розвитку може накладати обмеження на поведінку дитини на кожному віковому етапі. Десятимісячна дитина не може контролювати свої природні потреби, навіть якщо батьки наполегливо привчають її до цього, оскільки м’язи анального сфінктера ще не повністю розвинені.

Немовля не може з легкістю підібрати родзинки або хрусткі кільця з таці свого високого стільчика до тих пір, поки не сформуються м’язи і нерви, необхідні для взаємодії великого і вказівного пальців. Шестилітня дитина не може точно вдарити по бейсбольному м’ячі або кинути м’яч через кільце, як б активно її батьки (або тренер) ні наполягали на цьому.

Досвід визначає розвиток дитини. Від діапазону фізичних здібностей і навичок залежить різноманітність одержуваного досвіду, що побічно впливає на когнітивний і соціальний розвиток дитини. Немовля, яке навчилося сидіти, може з більшою легкістю дотягуватися до розташованих навколо нього предметів; немовля, яке вміє повзати, може ширше досліджувати навколишнє середовище, набуваючи позитивний або негативний досвід. Наприклад, Беннетт Бертентал і його колеги показали, що діти починають боятися висоти через кілька тижнів після того, як навчилися повзати, але повзання також призводить до появи нових навичок в процесі пошуку предметів, які закотилися. Надалі та дитина, яка навчилася кататися на велосипеді, здатна ще більше розширювати свої горизонти, самостійно досліджуючи околиці, можливо, в перший раз в житті. Розвиток дитини впливає на реакції оточуючих.