Розвиток дитини від чотирьох років

Коли дитині виповнюється чотири рочки, багато батьків замислюються над тим, як правильно її розвивати, адже ще два роки і дитина буде школярем!

child writing with felt-tip pen

 Отже, перш ніж перейти до занять з малюком, перш за все, слід визначити ті навички і вміння, якими повинен володіти малюк:

1. Вік «Чомучки». У чотири рочки наступає період різних питань: «Чому люди не літають?», «Чому собаки гавкають, а не нявкають?», «Чому падає сніг?» і ще безліч схожих питань. Для того щоб стати дитині добрим другом, батькам слід гранично спокійно відповідати на всі питання. У тому випадку, якщо питання вкрай незрозумілі, скажіть дитині, що цю інформацію можна знайти в енциклопедії, і ви її обов’язково прочитаєте дитині. Так, ви зможете ще з раннього віку прищепити малюкові любов до книг.

2. Вік відкриття талантів. У цьому віці вже можна дитину записувати на різні секції, такі як танці, гімнастика, акробатика і т. д.

3. Визначення предметів. У цьому віці, діти вже чітко усвідомлюють, що таке висота, ширина, довжина. Батьки повинні регулярно просити описувати різні предмети, наприклад, маленький і великий олівець, їх відмінності за кольором, за формою і т. д.

Якщо ви націлені на те, щоб почати підготовку малюка до школи, а саме, вивчення букв, цифр, то можна скористатися наступними рекомендаціями:

1. Переказ казки. Напевно, ви по кілька разів на день читає малюкові? Однак, дитина знаходиться в тому віці, коли може самостійно вам розповідати казки, тому, просфть її частіше переказувати прочитані вами казки. Таким чином, дитина вчитися грамотно складати текст з речень, а також це відмінний прийом для тренування пам’яті дитини.

2. Вчимо літери. Величезна перевага раннього розвитку полягає в тому, що зараз це дитині дійсно цікаво! Її легко зацікавити буквами, цифрами, але для цього необхідне величезне терпіння. Досить щодня вчити по одній букві і одній цифрі. Це може бути в режимі гри, тобто, батьки пишуть ті чи інші, літери, а дитина повинна спробувати повторити їх написання і вимову і за це вона може отримати в подарунок смачний йогурт або цікаву іграшку.

3. Розвиваючі іграшки. На сьогоднішній день, існує безліч розвиваючих іграшок, завдяки яким може розвиватися моторика рук, логіка, пам’ять і т. д. Відмінними іграшками для цього віку є конструктор, мозаїка, розмальовки і т. д.

У тому випадку, якщо у вас катастрофічно не вистачає часу на розвиток певних здібностей у своєї дитини, дійсно, можна скористатися допомогою розвиваючих іграшок, які захоплять вашу дитину, а також сприятимуть розвитку певних навичок.