Розвиток дітей від 10 років

У десять років діти починають сприймати навколишній світ по — іншому. Вони переходять з дитячого казкового світу, в світ дорослого життя. Вони більш ретельно розглядають дорослих і їх життя, приміряючи його на себе. У багатьох починається статеве дозрівання.

65cdf7e19806300527223c1c5f6f0097Життя стає більш складним і заплутаним. Починають розставлятися пріоритети. Присутня боротьба за лідерство і за правду. Діти починають віддалятися від сім’ї і більше проводять час з друзями. У цей період батьки найбільше переживають за своїх дітей. Яку компанію дитина вибере, і яким шляхом піде? Батьки повинні відіграти свою роль в цьому виборі, але так щоб дитина не помітила цього. Інакше вона може сприйняти це так, ніби батьки хочуть змусити її жити не так як хоче вона, а так як хочуть батьки. Дитина почне робити все навпаки, все щоб показати, що вона сама може вибрати свій шлях. Багато що залежить від виховання і від відносин з батьками.

Тіло дитини змінюється і дитина, найчастіше, лякається цього. Гормонально дівчатка розвиваються швидше. А у хлопчиків в цей час загострюється конкуренція, боротьба за лідерство. Діти починають більше цікавитися громадським і світським життям. Вони намагаються розібратися в цьому житті.

Відносини між батьками і дітьми можуть трохи охолонути. Дитина стає потайною. Можливі нові захоплення, про які не хочеться говорити батькам (найчастіше погані). Дівчатка зазвичай стають ближчими до мами, а хлопчики до тата. Якщо в родині тільки один з батьків, дитину це починає сильно турбувати, вона відчуває себе обділеною.

У цьому віці важливо пустити всю енергію в правильне русло. Можна дозволити вибрати який-небудь новий вид заняття. Будь-яка творча або спортивна справа занурить дитини з головою, і всі емоції підуть в потрібний напрямок. Батьки не повинні втрачати пильність. Якщо батьки будуть вивчати всі захоплення дитини, відносини стануть теплішими. Найкраще, якщо батьки будуть на своєму прикладі показувати, як і що потрібно робити. Потрібно навчити дитину поєднувати навчання, друзів, родину і всі свої захоплення. Навчання завжди повинно бути на першому місці, тому що це основа майбутньої освіти і роботи.

Не можна забувати, що це все-таки діти, і вони люблять гратися. В основному всі діти вибирають комп’ютерні ігри. Важливо підібрати правильні гри. Вони повинні розвивати дитину, бути яскравими і цікавими. Ніякого насильства, крові і зброї бути не повинно, це дуже травмує психіку дитини і може позначитися на її поведінці в майбутньому. Дитина повинна отримувати користь і задоволення від гри, а не психологічну травму.