Розвиток дітей у чотири роки

Емоційний стан малюків віком від 4-х років значно відрізняється від періоду попереднього. Малюк вже не такий примхливий і багато чого розуміє. Але це не означає що всі труднощі позаду.

razvitie-rebenka-4-let-13Період затишшя

Цей вік можна так назвати. Але батькам не варто забувати що їх дитині незважаючи на здавалося б, її самостійність, все одно потрібна їхня допомога і участь. Адже це період становлення розвитку фізично, розумового та психологічного.

Правильне виховання дитини в цьому віці залежить від особливостей, які необхідно враховувати.

У чому це проявляється?

 

  • Дитина вже не так залежить від опіки батьків (у всякому випадку, їй так здається).
  • Вона починає робити все так, як їй хочеться (іншими словами показує характер, диктуючи свої умови).
  • Заявляє про свої права.
  • Копіює модель поведінки дорослих.

Незважаючи на це діти, перебуваючи в цьому віці дуже вразливі. В них з’являється почуття співчуття до інших людей, вони намагаються вникнути в проблеми і прийняти участь. Знайти вихід із ситуації і залагодити конфлікт.

Інтерес до всього

Дітям у віці 4-5 років цікаво буквально все. І вони починають ставити мільйон питань. Це говорить про те, що вони вже готові перетравлювати досить великий обсяг інформації. Їх не втримати на місці, енергія б’є через край, спонукаючи до дій. У цьому віці діти більше ніж ви думаєте, мають потребу в спілкуванні. З ними потрібно гратися і як можна більше часу присвячувати їм.

Інтелектуальний розвиток

Про це питання необхідно задуматися як можна раніше. Адже це безпосередньо пов’язане з успіхами в школі і з подальшим складанням відносин з однолітками.

Природно, що за якісь провини батьки дитину карають. У цьому питанні потрібно бути дуже тактовними, щоб не перегнути палицю і не розвинути у маленької особистості комплекс неповноцінності. Потрібно вміти пояснити дитині, чому так робити, надалі не слід.

І відповідно, не забувати хвалити дитину за її досягнення. Це дасть стимул для гарної поведінки.

При відсутності належної уваги і спілкування з дорослими у дітей можуть спостерігатися затримки в розвитку психічного характеру. Що може спровокувати небажання вчитися. Елементарні навички цілком можуть дати своїй дитині батьки. Від, здавалося б, незначних речей багато що залежить. Завдання батьків поправити дитину, якщо вона щось робить не так і при кожній можливості приділяти їй час.