Розвиток дітей дошкільного віку: рекомендації фахівців

Вважається, що характер дитини, її прагнення і таланти формуються ще у глибокому дитинстві. Саме тому так важливо приділяти належну увагу розвитку малюка в цей найважливіший період. Деякі батьки помилково вважають, що це можна перекласти на плечі вчителів, які всьому навчать дитину, коли вона піде в школу. Проте насправді це зовсім не так.

1444026390_1421395205_razvitie-detei-doshkolnogo-vosvrastaДалі в статті ви зможете ознайомитися з рекомендаціями фахівців з приводу розвитку дітей дошкільного віку.

У віці двох-трьох років у дитини починає активно розвиватися уява. Малюк вчитися фантазувати. Він уявляє собі героїв улюблених казок, мультфільмів, а також може почати придумувати уявних друзів (в такому віці це нормально). Щоб своєчасно посприяти розвитку уяви дитини, потрібно регулярно грати з нею в сюжетно-рольові ігри. Малюк може сам вибрати для себе вподобану роль і встановити правила гри.

Красива і грамотна мова — навик, який необхідний людині протягом усього її життя. Саме тому розвивати її потрібно ще до того, як дитина піде в школу. Малюки завжди прагнуть наслідувати своїх батьків і копіювати їх поведінку. Таким чином, щоб дитина говорила правильно, красиво і чітко, батькам необхідно, перш за все, стежити за своєю мовою. Необхідно більше спілкуватися з малюком на різні теми і розповідати йому про речі, про які він ще не знає. Слід як би «ізолювати» дитину від людей, які постійно сваряться, а також від кіно і телепрограм, в яких використовується ненормативна лексика, жаргонізми і так далі.

Батьки, які займаються вихованням дитини дошкільного віку, в обов’язковому порядку повинні стежити за формуванням її мислення. Необхідно постійно пропонувати малюкові складніші головоломки і завдання. Як тільки він освоїться з рішенням одних головоломок, можна показати йому інші. Також неймовірно корисними виявляться ігри, що розвивають логіку і мислення.