Розваги для однорічних дітей

Вже давно встановлено, що діти в ігровій формі пізнають навколишній світ. Розваги для дітей, це найважливіший і головний момент для їх розвитку. Причому правильно складені і продуктивні розваги важливі для дитини в будь-якому віці, але особливе значення правильні гри мають для дітей в однорічному віці.

podarok-rebenku-1-god-devochka-s-myachikamiРозвага, вибрана батьками для свого малюка має розвивати у дитини всі необхідні психологічні процеси:

 

  • пам’ять;
  • сприйняття;
  •  уяву;
  • фізичне здоров’я;
  • розумові здібності.

Всі батьки це прекрасно розуміють, але не всі знають, у що ж можна пограти з малюком від 1-го року? У цьому віці дитина дуже активна і допитлива. На якусь секунду може здатися, що ніякі розваги для неї не підійдуть, і вона їх просто не сприйме. Це не так. Є ряд спеціально підібраних ігор, які прекрасно розвивають дитину і подобаються всім малюкам. Розглянемо деякі з них:

Ліплення з солоного тіста. Не варто розраховувати на те, що дитина в однорічному віці зможе зліпити справжній шедевр. Суть цього заняття зовсім не в тому, а в тому, що дитина змогла маніпулювати цією м’якою і еластичною масою. Це чудова розвага, яка допомагає розвивати моторику і тактильні відчуття. Допоможіть дитині стискати тісто і випрямляти пальчики, відривати дрібні шматочки тіста, викладати їх на стіл. Чому гратися зручно саме солоним тістом? Тому що  воно неприємне на смак і якщо дитина запхає його в рот, то, швидше за все відразу виплюне назад.

Водні розваги. В однорічному віці діти люблять гратися у воді. У ванній кімнаті завжди повинно бути багато різних іграшок спеціально розроблених для купання. Головне, щоб всі іграшки були різні і дитина могла захоплено набирати воду, переливати її, бризкати водою і проводити інші захоплюючі дії.

Спортивні розваги. Діти в цьому віці дуже активні і їм просто необхідно кудись дівати накопичену енергію. В такому випадку прекрасно підійдуть спортивні атрибути. В такій активній розвазі можна використовувати будь-які іграшки, м’ячі, кульки — байдуже, головне, щоб їх можна було весело штовхати, кидати, наздоганяти і ловити.