Розмарин для схуднення

Недаремно в давнину розмарину приписували чарівні властивості, оскільки дійсно він має багатющий склад. У листі розмарину (свіжого) містяться у величезній кількості вітаміни груп В6, С, А, інші вітаміни групи В, а також фолієва кислота.

maxresdefaultБагаті листя цієї рослини міддю, цинком, фосфором, марганцем, магнієм, калієм і кальцієм. Вміст заліза в ста грамах становить п’ятдесят вісім відсотків від необхідної людям добової норми. Природно, ніхто в таких кількостях не вживає розмарин, проте навіть додавання до їжі розмарину допоможе заповнити запаси необхідних організму людини речовин.

У розмарині мало натрію, відсутній цукор і холестерин. Незаперечною перевагою цієї пряності є високий вміст клітковини. До негативних властивостей можна віднести тільки насичені жири, присутні в досить великій кількості.

Листя розмарину містять в собі дубильні речовини, розмаринову і урсулову кислоти, алкалоїди. Квітки, верхні пагони, і листя цієї вічнозеленої рослини містять до двох відсотків ефірної олії, в складі якої є смоли, гіркоти, борнілацетат, терпинеол, ліналоол, камфен, парацімол, пінен, цинеол, камфора, лімонен, а-пінен.

Склад свіжого листя розмарину (на 100 г):

— вуглеводів — 23,5 грам;

— білків — 5,9 грам;

— жирів — 5,9 грам.

Склад сушеного розмарину (на 100 г):

— вуглеводів — 21,46 грам;

— білків — 4,88 грам;

— жиров — 15,22 грам.

У ста грамах свіжого розмарину міститься 117,6 кілокалорій, з них 58,8 кілокалорій припадає безпосередньо на частку жирів. У 100 грам сушеного розмарину міститься 331 кілокалорій, з яких 137 кілокалорій дають жири.

Найчастіше в їжу використовуються листя (подрібнені та висушені). У процесі приготування їжі, висока калорійність розмарину на загальну калорійність харчового раціону не впливає.

Ця рослина поліпшує травлення, сприяючи виділенню шлункового соку. В результаті проведених клінічних експериментів було доведено, що застосування настою розмарину істотно підвищує кров’яний тиск, посилює серцеві скорочення, має жовчогінну і тонізуючу дію, звільняє від нервового напруження, прискорює схуднення.

Завдяки властивості розмарину значно покращувати пам’ять, зір і кровообіг мозку, було виявлено позитивний вплив настою на людей, які перенесли інсульт. Рекомендується цю рослину вживати в їжу хворим на цукровий діабет.

Чай з розмарином знайшов застосування в дієтах для позбавлення від зайвих кілограмів. Вміщені в рослині активні речовини нормалізують обмін речовин, а також істотно прискорюють процеси спалювання жирових відкладень. Крім цього, володіючи тонізуючою властивістю, чай допоможе надзвичайно швидко відновити сили витрачені під час активного тренування, запобігаючи при цьому появі болю в м’язах.

Розмариновий чай рекомендується людям, які мають надлишкову вагу, і може застосовуватися навіть у самій жорсткій дієті. Але користь буде лише за умови вживання 1-2 чашок на добу, оскільки неконтрольоване використання чаю здатне серйозно підірвати здоров’я людини.

При вживанні розмарину всередину в якості настою або спеції значно підвищується витрата енергії: спалюються калорії і люди худнуть.

Необхідно пам’ятати, що цю рослину протипоказано вживати людям з хворим із чутливим шлунком, дітям, епілептикам, вагітним і гіпертонікам.

Для коригування ваги розмарин використовується в якості сировини для виробництва різноманітних кремів і сироваток. З метою схуднення також застосовують ванни, додаючи ефірну олію розмарину.