Родзинки та їх особливості

Залежно від місцевості, де росте виноград і сорту використовуваного винограду родзинки можуть мати самий різний колір — від блідо-жовтого, до майже чорного. Також родзинки розділяються на дві основні групи — ягоди з кісточками або без них.

kak_vibirat_izyumОсновними постачальниками родзинок в Україну є Узбекистан, Іран, Туреччина, Індія та Афганістан. Слід зазначити, що на виготовлення йде близько 30% врожаю винограду, зібраного у всіх країнах світу. Така популярність пояснюється не тільки тим, що родзинки широко використовуються в багатьох стравах, властивих кулінарії Середнього і Близького Сходу, а також Середземноморського регіону, але завдяки приємному смаку і корисним властивостям, які по достоїнству оцінили жителі всього світу.

Види родзинок і області їх застосування

На нашому ринку сухофруктів пропонуються в широкому асортименті родзинки, ціна на які може кардинально відрізняться навіть на один і той же вид. Це пояснюється не тільки їх якістю чи країною походження, а й тим що ця продукція пропонується різними постачальниками. На сайті https://elpis.com.ua/category/izyum_optom/ представлені родзинки найвищої якості, які можна придбати оптом.

 

Популярними сортами є:

 

  • Світлий кишмиш без кісточок, родзинки дрібні. Такі родзинки роблять з солодких білих і зелених сортів винограду. Цей вид затребуваний для виготовлення кондитерських та хлібобулочних виробів.
  • Темно-бордового кольору родзинки без кісточок. Кулінарна назва «корінка» або «шигані». Відрізняються сухуватою консистенцією і бувають двох типів — дуже солодкі і практично несолодкі. Найбільш часто такі родзинки включають в рецепти пасок і кексів.
  • Світло-коричневі родзинки середнього розміру з однією кісточкою. Ці сухофрукти є незамінними при приготуванні різних напоїв, а також плову і м’ясних страв.
  • Бурштинового кольору, м’ясисті, великі родзинки. Такі родзинки є дуже солодкими на смак. Сировиною для цього виду родзинок виступає виноград «герміана» або «дамські пальчики». Як правило, в ягодах є дві-три кісточки. Такі родзинки вирізняються широкою сферою застосування, в основному в якості інгредієнтів в кулінарії.

Незважаючи на те, що область застосування кожного з цих видів може бути різною, ціна на родзинки від цього не залежить. Навіть якщо враховувати, що темні сорти за своїми властивостями більш корисні для здоров’я людини, ніж світлі сорти. Дуже часто світлі родзинки коштують набагато дорожче, ніж темні.