Робота нянею: як підготуватися?

Якщо ви любите дітей і володієте педагогічною або медичною освітою, то можете спробувати роботу нянею по догляду за малюками. Ця послуга досить затребувана, особливо у великих містах — сучасні батьки занадто зайняті своєю кар’єрою, а дитячі садки, найчастіше, не є виходом з ситуації.

1396264243_nyanya (1)Отже, ви вирішили працювати нянею — що для цього потрібно? По-перше, оформите собі санітарну книжку — багато роботодавців її вимагають. І це правильно — треба буде працювати в чужому домі, з маленькими дітьми й інфекції там не потрібні. По-друге, зробіть ксерокопії дипломів (якщо є) і заламінуйте їх — при працевлаштуванні вони стануть в нагоді. По-третє, приведіть себе в порядок: сувора зачіска, акуратний зовнішній вигляд, доглянуті руки. Де шукати собі роботу в цій сфері? Ви можете звернутися в агентство і це буде найкращим варіантом. Тут вас поставлять на облік і заведуть особисту справу, вам підберуть сім’ю і познайомлять з нею, за згодою складуть договір. Працюючи від агентства, ви захищені від недобросовісних роботодавців. Крім цього, саме тут буде формуватися ваше портфоліо, всі рекомендації прикріплюються до особової справи.

Є ще один варіант — спробувати знайти сім’ю для роботи самостійно. Цілком достатньо оголошень таких, наприклад, як «нужна няня для ребенка», в Інтернеті. Перш ніж йти на співбесіду, постарайтеся в телефонному режимі дізнатися якомога більше про майбутню роботу. Якщо є час, то поговоріть з можливими сусідами, складіть свою думку про сім’ю — на жаль, шахраїв чимало, та й хочеться, щоб роботодавці були хорошими людьми. Врахуйте, що якщо вам пропонують крім няні підробити ще і домробітницею (наприклад, випрати або попрасувати одяг, приготувати вечерю або пропилососити), то такі послуги оплачуються додатково. Ні, звичайно, вам не важко швиденько зварити борщ або випрасувати білизну, поки малюк спить. Але потрібно чітко розмежовувати свою роботу і вміти цінувати свій час. До речі, роботодавцям, як правило, імпонує такий практичний підхід і вміння відстоювати свою думку.

Ще один нюанс — якщо ви не маєте медичної освіти, то не беріться за роботу з хворою дитиною. Адже доведеться робити уколи, проводити якісь медичні процедури, відповідати за її самопочуття — відповідальність величезна! Не бійтеся починати щось нове в цьому житті. Робота нянею може стати дуже прибутковою, тільки треба вміти «подати себе», зарекомендувати і сподобатися малюкові.