Робота і сім’я: поєднуємо грамотно

Сучасній жінці необхідно поєднувати і просування по кар’єрній драбині, і турботу про власну родину. Для того, щоб бути хорошою матір’ю, турботливою дружиною і цінною співробітницею, необхідно дотримуватися всього кілька простих правил.

На роботі — про роботу, вдома — тільки про сім’ю

dom-i-rabota-1025

Прийшли додому з роботи — забудьте про роботу. Не потрібно розмовляти з домочадцями про негаразди на роботі, а з колегами обговорювати сімейні проблеми. Звичайно, ви можете відповідати на дзвінки від вихователів з дитячого саду або дитини, але попередьте, щоб через дрібниці вас на роботі ніхто не турбував. Точно так же попередьте товаришів по роботі і начальство, що у вас є законне право на відпочинок після роботи, і протягом цього часу ви не займаєтеся роботою.

Займаємося упорядкуванням і контролем власного часу

Це правило безпосередньо пов’язане з першим. Намагайтеся розмежовувати робочий час і час, який має бути виділений для сім’ї. Звільняйте вихідні для того, щоб провести їх з дітьми, прогулятися по парках розваг або сходити всім разом в кіно. Якщо необхідно поїхати у відрядження по роботі, розгляньте можливість взяти із собою родину або дітей, щоб не порушувати інтереси сім’ї на догоду роботі.

Даруємо дітям всю свою увагу і любов

Навіть якщо мама на роботі, а діти в садку, школі, або під наглядом няні, не забувайте два-три рази зателефонувати дітям, дізнатися, як вони себе почувають, а прийшовши додому, всіляко показуйте їм, як ви їх любите. Готуйте вечерю, мийте посуд, грайтеся, укладайте дітей спати. Обов’язково приділяйте дітям час і показуйте, як сильно ви за ними сумуєте.

Чоловік теж вимагає уваги

Не пропадайте на роботі, адже чоловік навряд чи оцінить ваші робочі подвиги, якщо сам не є трудоголіком і кар’єристом. Кожен чоловік, прийшовши додому, хоче побачити гарячу вечеря, прибрану квартиру, гарну дружину і веселих (а ще краще сплячих) дітей. Зробіть чоловікові розслабляючий масаж, нагодуйте вечерею і уважно вислухайте. Він повинен бути впевнений в тому, що ви жваво цікавитеся його проблемами. Ну і про інтимне життя не варто забувати.

І про себе трохи подумати варто

Якщо на роботі ви дуже сумуєте за родиною, зателефонуйте чоловікові і дітям, поставте на робочий стіл фотографію сім’ї або покладіть дрібничку, зроблену руками дочки або сина, а заставкою на комп’ютері нехай буде найщасливіший сімейний знімок. Нехай чоловік забирає вас з роботи на машині. Це додасть вам відчуття необхідності і турботи з його боку.

Зрештою, зіставте розмір вашої заробітної плати і той розмір витрат, які несе сім’я через вашу відсутності, і вирішіть остаточно: чи варто продовжувати працювати на тому ж місці або знайти інший вихід (інша робота або залишитися вдома)?