Робимо подарунок разом з дитиною

Як нам відомо, найцінніший подарунок — це подарунок, який зроблений своїми руками. А якщо цей подарунок зроблений руками дитини, то такому подарунку немає ціни. Як зробити подарунок разом з дитиною? Для початку необхідно вибрати, що собою являтиме цей подарунок. Можна розглянути на такому прикладі, як виготовлення або декорування шкатулки.

pmamhДля початку необхідно детально вивчити основи декорування. Після отримання відповідних знань необхідно грунтовно підготуватися. Візьміть необхідну для декорування шкатулку, підберіть всі матеріали для декору, інструменти, і підготуйте дитину до участі в даному цікавому занятті. Розкажіть їй, що ви зараз збираєтеся робити, як буде відбуватися декорування шкатулки, яку участь буде приймати дитина в даному занятті, що в результаті вийде.

Після того, як ви переконаєтеся в тому, що дитина зацікавлена в участі у декоруванні шкатулки, можна починати заняття. Намагайтеся, щоб дитина всі дії виконувала самостійно, але під вашим контролем. Не пропонуйте свою допомогу у виконанні тої або іншого дії, нехай дитина сама попросить вас про допомогу. І навіть в такому разі не поспішайте виконувати за неї роботу. Підкажіть, як краще виконати дію, поясніть їй це.

Після того, як заняття буде закінчено, похваліть дитину. Розкажіть, про те, який прекрасний виріб у неї вийшов, яка буде рада людина, яка отримає цей чудовий подарунок, виготовлений руками дитини. Далі попросіть дитину, щоб вона прибрав сміття, що залишилося і склала усі інструменти на місце. Пам’ятайте, що привчання дитини до чистоти і порядку з ранніх років є запорукою її порядності в майбутньому.

В кінці заняття підведіть підсумки разом з дитиною. Запитайте у неї, чи сподобалося їй заняття, чи подобається їй такого роду творчість. Запропонуйте їй наступного разу, коли у вас буде вільний час, знову зайнятися декоруванням якогось предмета. Якщо дитина сама висловить свої переваги в декоруванні конкретного предмета, то заплануйте до дати проведення чергового заняття придбання всіх необхідних матеріалів та інструментів. Запропонуйте дитині подумати, яким вона хоче бачити результат своєї творчості. Якщо протягом декількох занять дитині все як і раніше буде подобатися, розгляньте доцільність відвідування дитиною відповідних занять на професійному рівні. Розвиток у дитини дрібної моторики в ранньому віці сприяє її більш швидкому і якісному розвитку в цілому.