Режим дня сучасної мами. Догляд за малюком

9 місяців очікування позаду — у вас на руках маленька крихітка. Разом із  почуттями ніжності, щастя і радості, присутнє хвилювання про те, як правильно доглядати і дбати про малюка. Опинившись з вашою крихіткою в будинку, турботи про неї лягають на вас і ваших близьких.

1392029163_newborn4Для того щоб життя малюка було комфортним, щасливим і безтурботним мами за день роблять багато дій. В основу здоров’я малюка входять щоденний догляд за малюком: зміна підгузника (5-7 разів на день), масаж (1-2 рази) і купання (1 раз).

Приблизний режим дня кожної мами наступний: підйом — умивання — зміна підгузника — годування — ігри — сон — зміна підгузника — годування — прогулянка (сон) — зміна підгузника — годування — ігри — сон — зміна підгузника — годування — ігри — купання — зміна підгузника — годування — ігри або заспокійливий масаж — сон — зміна підгузника — годування — сон.

Міняти підгузник дитині доводиться дуже часто, так як шкіра малюка дуже чутлива і вимагає особливого догляду. Для зміни підгузника вам знадобляться:

— Чисті одноразові або багаторазові підгузки.

— Тепла вода і вата або вологі серветки. Вибираючи вологі серветки для малюка зверніть увагу на їх якість: матеріал повинен бути міцним, м’яким і не залишати ворсинок на шкірі, на просочення серветок, щоб не викликати алергію у малюка, серветки не повинні містити спирт і мило.

— Дитячий крем під підгузник або присипка. Зверніть увагу на вибір косметичного засобу для дитини, так як те, що відмінно підходить дитині вашої знайомої може викликати сильну алергію у вашої дитини.

Зміна підгузника по пунктам:

1. Покладіть малюка на пеленальний столик.

2. Після того як розстебнете і розгорнете використаний підгузник, акуратно візьміть малюка за ніжки однією рукою і підніміть, а іншою витягніть використаний підгузник.

3. Обробіть шкіру малюка в області підгузника за допомогою ватного тампона і води або дитячими гігієнічними вологими серветками. Підмивати дитину слід строго в напрямку спереду назад, інакше можете викликати інфекцію.

4. Після очищення шкіри слід дати їй підсохнути і нанесіть крем або присипку. Крем на шкіру малюка наноситься тонким шаром. Присипку нанесіть спочатку на долоню і розітріть. Потім проведіть долонею по шкірі дитини.

5. Обережно підніміть малюка за ніжки, підкладіть новий підгузник під попку. Відпустіть ніжки. Застебніть застібки на підгузку, але нещільно, щоб не здавити животик малюка.