Ревнощі старшої дитини до молодшої дитини: що робити мамі?

Ви чекаєте на другу дитину і, природно, радієте цьому. Всі цьому раді. Чисто теоретично рада і ваша старша дитина. Теоретично — це тому що малюк не представляє на практиці — як це. Для нього радість батьків — це вже привід радіти. І ось друга дитина нарешті з’являється. І тут у старшого малюка починаються психологічні проблеми, пов’язані з ревнощами. Яким чином можна уникнути негативної реакції первістка?

detskaya-revnost-k-novorozhdennomu-largeДо змін в сім’ї дитину потрібно готувати заздалегідь і дуже уважно. Уже в перші місяці вашої вагітності можна почати обговорювати зі старшою дитиною тему появи на світ братика або сестрички. Така розмова, безсумнівно, зацікавить малюка. Ви розкажете йому, скільки дітей буває в сім’ях, як живуть вони весело і дружно.

Одночасно постарайтеся привчити старшу дитину до самостійності. Звичайно, велика кількість умінь залежить від віку вашої дитини. Добре, коли дитина хоч трохи зможе обслуговувати себе: сама вміє ходити в туалет, вмивається, чистить зуби, їсть. Враховуйте, що ви не зможете доглядати за першою дитиною як раніше.

Психологами помічалося, що первісток набагато легше відноситься до появи другої дитини, коли відчуває інтерес до себе від оточуючих, родичів, друзів та однолітків.
Частіше пестіть свою старшу дитину. Не допускайте, щоб малюк відчував образу, ущербність і обділеність по відношенню до молодшого малюка. Періодично продовжуйте влаштовувати для старшої дитини якісь розваги.

Батьки іноді дають доношувати молодшій дитині речі, з яких виросла старша дитина. Це теж не дуже хороша практика. Внаш час є досить великий вибір дитячого одягу на будь-який смак і гаманець. При бажанні можна підібрати відповідний одяг з якісного матеріалу. Одяг при цьому повинен відповідати всім необхідним нормам для дитячого організму. Таким чином, вже молодший малюк не буде відчувати психологічний дискомфорт через те, що він доношує речі.