Рекомендації щодо вибору казана для приготування плову на плиті

Золотистим, розсипчастим і в міру жирним, ароматним і смачним — саме таким повинен бути справжній плов. Досягти досконалості в його приготуванні допоможе традиційний рецепт і правильний посуд. Знавці відзначають, що ця страва має готуватися у спеціальному казані для плову.

item_1854На щастя, для господинь, які не мають можливості приготувати страву на відкритому вогні є моделі з плоским дном, призначені для приготування на плиті.

Який вибрати казан?

Казан для плову для приготування східних страв на плиті має не зовсім традиційну форму. Наявність рівного або злегка округленого стійкого дна — це його характерна риса. Відносно діаметра дна, то він повинен відповідати діаметру найбільшої конфорки.

Придбати казан відповідного об’єму можна ґрунтуючись на кількості людей, що проживають в сім’ї. Для чотирьох людей буде достатньо п’ятилітрового казана. В казані для плову не останню роль відіграє кришка, яка повинна бути важкою і максимально щільно прилягати до посудини.

При отриманні казана важливо оглянути виріб і виключити наявність браку — вся поверхня повинна бути рівною, без «шишок» і поглиблень, без будь-яких натяків на тріщини або подряпини.

З якого матеріалу вибрати казан для плову?

Завдяки багатому вибору казанів для плову на просторах інтернет-магазинів, господині можуть вибрати для себе максимально відповідний варіант.

На основі найпопулярніших матеріалів, казани діляться на:

 

  • чавунні — традиційні моделі, важкі, досить дорогі, мають високу теплопровідність і є довговічними;
  • алюмінієві — прості в догляді, бюджетні, швидко нагріваються, але і швидко остигають, підходять для всіх видів плит;
  • емальовані — легко миються, не іржавіють, не потребують прожарення, не застосовуються для багаття або печі, доступні в різних кольорах.

З давніх-давен казани для плову були чавунними, адже саме цей матеріал відповідає всім вимогам, пред’явленим до даної страви. Він дозволяє інгредієнтам повільно готуватися, поступово змішуючи аромат і смак. Придбати казан з чавуну варто через довговічність і надійність, але моделі з алюмінію і емалі більше підходять для приготування плову в домашніх умовах на плиті. З якого матеріалу вам варто вибрати казан для плову — це питання індивідуальне, відповідь на яке, залежить багато в чому від уподобань і бюджету.