Рейтинг розвивальних іграшок в залежності від віку дитини

У цій статті ми розповімо які саме іграшки потрібні дітям різного віку

Кожна мама мріє, щоб її дитина росла здоровою й щасливою. Сучасні батьки приділяють велику увагу всебічному розвитку своїх малюків. У цій статті ми розповімо які саме іграшки потрібні дітям різного віку. 

В інтернет-магазині Панама https://panama.ua/categorys/182711/ представлена різноманітна колекція варіантів, корисних для всебічного розвитку. Не завжди дорослі розуміють, яку важливу роль відіграють у житті малюка іграшки. Дитина розвивається не тоді, коли засвоює готові знання й відпрацьовує якісь вміння, а коли вчиться самостійно вирішувати поставлені завдання. Справа не в тому, щоб купити якомога більше різноманітних варіантів. Правильно підібрана модель повинна стимулювати активність, а також розвиток певних якостей і умінь. Практично кожна іграшка є корисною, якщо вона відповідає віковим можливостям дитини. Важливо поступово проходили всі етапи – від найпростішого брязкальця до збірки конструктора, що складається з великої кількості елементів.

Встановлюємо баланс між можливостями, корисністю та розважальною складовою

image1 (5)Усі пропоновані моделі по призначенню можна умовно розділити на кілька категорій – розвиток фізичних, інтелектуальних, творчих здібностей. Також є іграшки-партнери, які супроводжують дітей під час звичайних занять, подорожей і особливих справ. Це може бути плюшевий ведмедик або лялька-подружка. Основна роль будь-якої іграшки полягає в соціальній адаптації, але одночасно вона є розвагою й своєрідним тренажером для розвитку. Підбір моделі більшою мірою залежить від віку дитини. 

Зупинимося докладніше на основних етапах дорослішання:

  • Від народження до 12 місяців. Поступово розвивається реакція на звуки, приблизно в 3 місяці з’являється інтерес до різних предметів, а потім формується вміння утримувати їх в руках. Починаємо з брязкалець, а потім доповнюємо їх підвісними варіантами й моделями, які використовуються під час купання. Особливо корисними будуть килимки для розвитку.
  • 1-2 роки. У цьому віці зазвичай малюк не тільки ходить, а й намагається освоїти складні рухи. Спроби бігати й стрибати треба заохочувати за допомогою активних ігор з м’ячем. Від візуального сприйняття переходимо до візуально-тактильного. Вчимося сортувати предмети за формою, кольором і розміром. Складаємо кубики й пірамідку, збираємо пазли з декількох елементів, а для творчого розвитку використовуємо пальчикові фарби та воскові крейди.
  • 2-3 роки. Період підвищеної активності, а також малюк тепер може поєднувати різні дії. Щоб він мав можливість випустити назовні накопичену енергію обладнаємо вдома спортивний куточок, підберемо триколісний велосипед. Дівчаток тепер цікавлять пупси з набором аксесуарів, а хлопчиків – різні транспортні засоби. Читаємо книжки, уважно розглядаємо ілюстрації та обговорюємо прочитане. У творчу колекцію додаємо розмальовки, набори олівців, пластилін.
  • 3-7 років. Поступово починаємо готуватися до школи, а також дитина прагне до самостійності. Це період активної соціалізації, тому діти із задоволенням приймуть в подарунок набори, тематика яких пов’язана з різними професіями. Дівчаток більшою мірою цікавлять ляльки, яких можна розчісувати й переодягати, а хлопчиків – радіокеровані моделі машинок. Корисними будуть настільні ігри, конструктори, що доповнені тематичними фігурками. Дівчатка та хлопчики із задоволенням кататимуться на самокаті, велосипеді, роликових ковзанах.

Звичайно такий перелік має рекомендаційний характер, адже кожна дитина – це насамперед особистість, яка має власні переваги.