Рецепти краси давньоєгипетських жінок (2 частина)

У культурі краси Стародавнього Єгипту багато уваги приділялося красі волосся. Саме тоді жінки почали боротьбу з небажаними волосками на тілі.

BWHI1000_CLEOPATRA-1Вони позбавлялися від них спеціальними пінцетами. Красою зачісок єгиптянок займалися спеціальні люди — придворні художники. Головні рецепти краси давньоєгипетських жінок полягали в гарно укладенному волоссі.

Жінки з багатих сімей носили перуки з натурального волосся. Кожна перука була для певного випадку і змінювався щодня. Для особливих випадків використовувалися кучеряві перуки. Причому перуки мали не тільки естетичне значення, вони також захищали свою господиню від впливу сонячних променів.

З сивиною єгиптянки боролися за допомогою вогненно-червоної хенни. Доглядали за волоссям вони за допомогою смоли і каніфолі.

Багаті представниці єгипетського роду ходили в довгих хітонах, які прикрашалися коштовностями, в тому числі і золотом. Весь одяг в той час мав бути ідеально чистим. До макіяжу для очей вдавалися як жінки так і чоловіки. Він зазвичай був чорного або зеленого кольору. Для створення фарб використовували мінерал галеніт, він, на думку єгиптян, захищав очі від сонячного впливу. Галеніт застосовується майстрами східних танців і до цього дня.