Реабілітація після травми колінного суглоба

До травм колінного суглоба можна віднести розриви зв’язок, ушкодження меніска, забиті місця, зміщення і вивихи. Всі вони зазвичай характеризуються однаковими симптомами і хворобливими відчуттями.

4df86705327a535867567a00ac932288Які існують симптоми травми колінного суглоба? Завжди порушення цілісності колінного суглоба пов’язано з такими ознаками як:

1) дуже неприємні відчуття при спробі розігнути і зігнути коліно;

2) хворобливі відчуття при пальпації;

3) збільшення місцевої больової чутливості;

4) поява набряку або почервоніння;

5) блокади в коліні (блокади можуть свідчити про те, що відколовся фрагмент меніска);

6) різні згинальні контрактури;

7) слабкість м’язів в області стегна;

8) іррадіація болю в литкових м’язах.

Якщо не звернутися вчасно за допомогою до медичного закладу і не провести необхідне лікування — це може привести до появи вторинних захворювань — синовіту, бурситу, артрозу і артриту.

Якщо в період лікування проводилося хірургічні втручання або знерухомлення суглоба — пацієнта чекає відновний період. Реабілітація в залежності від характеру травми може тривати від 2 місяців до півроку. Повне відновлення можливе тільки після закінчення 9-12 місяців. Весь цей час пацієнтові рекомендують носити спеціальні наколінники.

Традиційна реабілітація після перенесеної травми колінного суглоба включає в себе:

1) виконання спеціальних фізичних вправ, які допоможуть запобігти гіподинамії м’язів;

2) фізіотерапевтичні процедури (УВЧ, магнітотерапія, електрофорез, лазеротерапія);

3) масаж колінного суглоба і мануальна терапія;

4) Відвідування курортно-санаторної бази.

При травмі колінного суглоба лікарі рекомендують приділити особливу увагу лікувальній фізкультурі. Це комплекс індивідуально розроблених і виконуваних на спеціальному обладнанні вправ, який сприяє швидкому відновленню рухливості суглоба. Комплекс ЛФК розробляється лікарем реабілітологом в залежності від стадії патологічного процесу.