Ранній розвиток малюка: основні методики

Цей термін з’явився порівняно недавно, але вже знайшов величезну популярність серед мам. Все частіше батьки починають водити своїх малюків у спеціалізовані центри, в яких педагоги активно допомагають дітям розвиватися за різними методиками.

1407039_Фактично такий вид діяльності передбачає створення спеціальних умов або особливого середовища, в рамках якого дитина отримає оптимальні можливості вчасно і правильно реалізувати свій творчий хист згідно її віку.

Крім цього до елементів раннього розвитку крім середовища відносять спеціальні ігри, які націлені на задоволення інтересів і можливостей дітей різного віку і призначені для реалізації за участю їх батьків.

В рамках раннього розвитку передбачено обов’язкове заохочення дитини, яка прагне до певної міри свободи, яка передбачає прояв ініціативи, самостійності, а також вчинення усвідомленого вибору. Методики даного виду розвитку дитини засновані на любові і повазі до дитини.

Серед таких методик можна виділити:

• Методику Домана (заснована на використанні зорового досвіду як основного методу пізнання світу за допомогою набору карток). Варто зазначити, що придбати картки Домана українською мовою ви можете на сайті kartochki-domana.com.ua.

• Методику Зайцева (кубики автора не тільки задовольняють природну потребу дитини гратися, але також в процесі гри дитина системно отримує знання, які допоможуть їй одночасно почати читати і говорити).

• Методику Монтессорі (передбачає активну взаємодію вчителя, дитини та навколишнього середовища).

• Вальдорфську методику (заснована на наданні допомоги дитині в розвитку в ній тих можливостей, які заклала природа. Дитину не можна оцінювати. До школи її не можна вчити писати і читати. В процесі занять основний акцент зроблено на вивченні мистецтва, а також постановці казок і навчання різним ремеслам).

• Методику Лупан (заснована на заохоченні всіх зусиль дитини, виконанні з нею спільних вправ, націлених на розвиток зору, слуху та інших відчуттів, припинення гри до того, як від неї втомиться сама дитина, відсутності перевірок дитини на предмет того, що вона зрозуміла або чого досягла).

• Методику Нікітіних (активне використання розвиваючих ігор з раннього віку дозволяє дитині мислити активно і поступово вчитися самостійно вирішувати завдання, які поступово ускладнюються).

Ранній розвиток — дуже важливий елемент життя дитини, так як у віці до трьох років у неї найбільш активізована мозкова діяльність, і дитина в змозі поглинати величезні обсяги інформації.