Ранній клімакс: дізнаємося причину і шукаємо рішення

Клімактеричний період — це зниження вироблення естрогену (жіночого гормону), поступове згасання функції дітонародження у жінок, припинення систематичних менструацій. Менопауза — явище природне і пережити його доведеться кожній жінці. Вікові рамки 47-50 років стали в наших широтах зразковим орієнтиром, коли у жінки проявляється клімакс. До цього часу практично кожна з представниць слабкої статі вже стає щасливою матір’ю і дбайливою бабусею. Але на жаль трапляється так, що цілком молода жінка втрачає цю важливу функцію. Втрата репродуктивних функцій є відхиленням від норми і причини раннього клімаксу у жінок різні. Чи можна уникнути проблеми і як лікуватися в разі прояву патології?
menopause_0

Кожна дівчина зобов’язана мінімум два рази на рік обстежитися у гінеколога. Не варто халатно ставитися до власного здоров’я, адже наслідки можуть бути незворотними. Як стверджують лікарі, ранню менопаузу можна виявити при:

 

 • звичайному гінекологічному та візуальному огляді;
 • зборі анамнезу;
 • лабораторних дослідженнях аналізів.

Кожен з даних шляхів допоможе вчасно звернути увагу на можливість втратити репродуктивну функцію жіночого організму.

Між іншим, якщо вас цікавить як полегшити приливи при клімаксі, вам варто завітати на сайт dobrobut.com, на якому є вся необхідна інформація.

Причини настання раннього клімаксу у жінок

Причин, що викликають порушення в роботі жіночого організму, безліч. У кожної жінки вони можуть бути різними.

При поясненні причин настання передчасної менопаузи, найчастіше звучать такі:

 

 • cиндром Тернера (відсутність другої Х-хромосоми), що призводить до неможливості вироблення
 • естрогену;
 • акселерація;
 • розлади аутоімунної системи;
 • зміни щитовидної залози;
 • надмірна вага, куріння, алкоголь;
 • перенесення раніше гінекологічних захворювань.

Висновок: своєчасне і систематичне відвідування гінеколога скоротить ймовірність настання передчасного клімаксу.

Як самостійно розпізнати патологію?

Зрозуміти поведінку власного організму на перших порах настання загасання дітородної функції можна і самостійно. Щоб вчасно розібратися зі своїм здоров’ям, потрібно знати, що попередницею менопаузи (час, при якому менструація відсутня близько року або більше) є пременопауза.

Її симптоми:

 

 • збився цикл менструацій;
 • поява гіпертонії, аритмії та інших порушень роботи серцево-судинної системи;
 • психологічні проблеми — недовірливість, паніка, слабкість, проблеми зі сном, роздратованість або агресія;
 • поява підвищеного потовиділення, озноб, часті припливи.

При виявленні у себе симптомів раннього клімаксу обов’язково потрібно звернутися до гінеколога.

Обов’язкові аналізи

Якщо жінка сумнівається, чи дійсно її організм знаходиться в стані, близькому до менопаузи, їй потрібно проконсультуватися з гінекологом, а також здати ряд аналізів:

Аналіз рівня естрадіолу. При нормальному стані організму рівень естрадіолу в крові дорівнює 35 пмоль на літр, а якщо ця цифра набагато менша, значить, існує проблема.
Аналіз крові на вміст ФСГ. При відсутності проблем рівень ФСГ в крові становить 20 од/л. Якщо цифра завищена, то потрібно звернути увагу на стан здоров’я жінки.
Аналіз на лютеїнізуючий гормон. Даний показник в нормі від 14,20 до 52,30 од/л. Підвищення показників говорить про проблеми з репродуктивною функцією жінки.

Пам’ятайте, що тільки увага до свого здоров’я і регулярні відвідування лікаря-гінеколога допоможуть запобігти появі раннього клімаксу у жінок.