Рак шийки матки: симптоми, причини та лікування

Жіночий організм дуже вразливий. Дуже важливо регулярно проходити огляд гінеколога, для запобігання або виявлення захворювань на ранніх стадіях. Особливо це важливо при таких захворюваннях як рак і ендометріоз, а також деяких інших. Лікування ендометріозу матки важливо, так як це призводить до неврозу, головних болів і багато чого іншого, що може привести до інвалідності.

 

 

Злоякісне новоутворення в області шийки матки називається раком шийки матки. Вивчення цього захворювання проводилося ще в 19 столітті. Згодом число жінок, хворих цим різновидом раку, збільшувалася і до 2000 року досягло 12 000 хворих. Більше за інших схильні до такого захворювання жінки у віці — від 45 до 57 років. Значно рідше ризикують захворіти молоді жінки і ті, чий вік більше 60 років.

 

 

opuhol-sheiki-matki

Причинами захворювання переважно вважається статеве життя, що почалася до 16 років, сексуальні контакти з 2 — ма і більше різними партнерами в рік, інфікування організму вірусом папіломи (ВПЛ) і куріння.

 

 

Найчастіше рак викликає ВПЛ. Найчастіше інфікування відбувається статевим шляхом. На жаль, бар’єрні засоби контрацепції мало ефективні для того, щоб запобігти зараженню, тому що вірус має мікроскопічні розміри, це дозволяє йому проникати крізь найменші дефекти в матеріалі контрацептиву.

 

 

Симптоматика цього різновиду раку найчастіше відсутня на ранніх стадіях захворювання. Можливі лише малопомітні неприємні відчуття в області геніталій, які зазвичай не викликають підозр. У той період, коли рак починає прогресувати, симптоми можуть бути наступними:

 

 

  • кровотеча при вагінальному огляді гінекологом або після статевого акту;

 

 

  • болі при статевому акті;

 

  • болі в органах малого таза;

 

  • зміни тривалості і характеру менструації.

 

 

Окрім наведених ознак, можливі стомлюваність і слабкість, раптова втрата ваги, легке підвищення температури тіла на 1-1,5 градуса від норми.

 

 

Так як на самому початку захворювання відсутня специфічна симптоматика, це створює певні проблеми при ранній діагностиці, особливо якщо жінка регулярно не консультується з гінекологом.

 

 

Злоякісні новоутворення на шийці матки виліковуються трьома способами: променевою терапією, хіміотерапією і хірургічним способом.

 

 

Підбираючи метод лікування, лікар орієнтується на безліч факторів: стадія захворювання, розташування пухлини, стан здоров’я, вік пацієнтки і бажання завагітніти в майбутньому. Найчастіше застосовується комбінований метод лікування. Він полягає в тому, що хірургічним шляхом видаляється пухлина, а потім проводиться курс хіміотерапії.

 

 

Профілактикою захворювання є регулярний огляд у гінеколога, де проводяться дослідження мазків. Крім цього, в даний час поширюється вакцинація проти ВПЛ. Така вакцина сприяє скороченню ризику розвитку ракових новоутворень. Найкраще робити щеплення дівчатам 11-25 років до того, як почалося статеве життя, і не відбулося зараження ВПЛ.