Як знизити ризик розвитку онкологічних захворювань?

Для сучасної людини не секрет, що від онкологічних захворювань не застрахований ніхто. Лікувати такі хвороби треба неодмінно у фахівців-онкологів. У даній же статті мова піде про те, як постаратися уникнути групи ризику.

6381_380Фактори ризику онкологічних захворювань

Існує безліч чинників, які можна було б віднести до таких, які провокують розвиток пухлин. Серед них загальновідомі причини: спадковість, паління, радіація і ультрафіолетове випромінювання. Поряд з ними, до ризиків можна віднести: пасивне куріння, неправильне харчування і вживання алкоголю.

Крім того, на сторінці http://wmedik.ru/zabolevaniya/onkologiya/bazalioma-kozhi-chto-eto-takoe.html ви можете прочитати про базаліому шкіри більш детально.

Групи ризику

Можна умовно поділити людей на кілька основних груп ризику:

• Люди, схильні до онкології по спадковому фактору. Найпоширенішими онкологічними захворюваннями в цій групі є рак шлунка, рак молочних залоз, рак яєчників, меланома та інші.

• Люди, які палять. Загальновідомий факт, що у курців збільшується ризик захворіти на рак легенів. Але також сигарети можуть призвести до онкології в ротовій порожнині, гортані, стравоході, молочних залозах, шлунку і т. д.

• Люди, що систематично вживають алкоголь. Мало хто знає, що спиртне поряд з курінням є негативним фактором і може призвести до раку різних органів: ротової порожнини, шлунка, печінки, молочних залоз та інших органів.

• Люди, схильні до онкології за професійною ознакою. Часто на виробництві використовуються шкідливі речовини, які можна назвати одним словом – канцерогени. Їх накопичення в організмі провокує різні захворювання.

Як знизити ймовірність потрапити в групу ризику?

Звичайно, у випадку спадкової схильності нічого не поробиш, залишається тільки мінімізувати ймовірність інших провокуючих факторів.

Загальні рекомендації виглядають наступним чином:

1. Візьміть за звичку здоровий спосіб життя: відмовтеся від куріння і алкоголю, правильно харчуйтеся і займайтеся фізичними вправами.

2. Намагайтеся не піддаватися прямому впливу сонячних променів.

3. Вчасно проходьте всі рекомендовані обстеження!

Остання рекомендація дуже важлива, адже виявлення пухлини на ранній стадії в кілька разів збільшує успіх лікування. Наприклад, дівчатам лікарі радять проводити УЗД молочних залоз раз в рік, жінкам після 40 рекомендується кожен рік робити мамографію.

Не нехтуйте рекомендаціями лікарів і будьте здорові!