Як правильно: офтальмолог чи окуліст?

Практично кожній сучасній людині час від часу доводилося звертатися до лікаря для перевірки зору. Іноді люди звертаються до подібних фахівців через якісь проблеми або захворювання, а іноді їх послуги потрібні при проходженні комісії і планових оглядів. Втім, практично всі люди планують похід до окуліста. Але приходячи в поліклініку, можна досить сильно здивуватися, адже на дверях в кабінеті чомусь зазначено не «окуліст», а лікар-офтальмолог.

chto_lechit_vrach_oftalmologВтім, самі фахівці не ображаються, коли їх називають одним з цих термінів. Проте, багатьох цікавить, як же правильно називається лікар, який займається лікуванням і діагностикою очей. Поняття «офтальмолог» походить від назви науки (офтальмологія), яка займається вивченням, діагностикою та лікуванням очних захворювань. Також офтальмологія вивчає особливості функціонування і різні аномалії органів зору, детальніше про це ви можете дізнатися на сайте odu.kiev.ua.

В цей час науки, від якої міг би походити термін «окуліст» не існує. Насправді слово «окуліст» походить від латинського слова «окулюс», що в перекладі означає «око». В цей час слово «офтальмолог» походить від грецької мови, і в перекладі означає «офтальмос» (око) і «логос» (наука). Отже, обидві назви означають одне і те ж, просто походять з різних мов. Варто зауважити, що в США офтальмологія розглядається окремо від оптометрії, хоча ці галузі медицини і вважаються близькими за змістом.

Офтальмологія передбачає лікування різноманітних захворювань очей хірургічним або терапевтичним шляхом. В цей час оптометрія передбачає призначення і підбір контактних лінз і окулярів. Втім, оптометристи можуть також призначати терапевтичне лікування, виписувати різні медикаменти і процедури, якщо немає необхідності консультації хірурга. Отже, немає ніякої різниці в тому, як називається лікар, який лікує очні хвороби і надає консультації в цій сфері. Набагато важливіше, щоб він був хорошим фахівцем, вибирав правильні методи лікування, і міг допомогти пацієнтові.