П’ятнадцятий тиждень вагітності: відчуття та ознаки

Шкіра дитини ще дуже тонка і практично прозора, крізь неї просвічується велика кількість кровоносних судин. У малюка починають рости волосся на голові, також з’являється невеликий контур брів і вій. Хоча очі все ще закриті, але вже здатні реагувати на світло, а пігментні клітини починають виробляти чорний пігмент.

15-nedel-oshusheniyaФормується кістковий мозок. Суглоби стають більш міцними і рухливими, відповідно і малюк стає більш гнучким. Це можна помітити на ультрозвуковому обстеженні під час якого дитина дуже рухлива, махає ручками, відкриває рот. Тепер малюк може стиснути пальці, він має вже 10-12 см в довжину і важить 50-100 г.

Пропорції трохи «лялькового» тільця стають все більш схожими на пропорції дорослої людини – стала видна шия, вже чітко окреслені лоб і підборіддя, очі зблизилися, вуха зрушені трохи вище над шиєю. Також змінилися пропорції рук і ніг, вони стали трохи коротшими по відношенню до тіла.

Зростаюча матка може тиснути на товсту кишку і сечовід. Якщо у вагітної є схильність до запорів вони можуть збільшитися. Із запорами можна боротися за допомогою натуральних засобів — їсти легкозасвоювану їжу, багату клітковини і пити багато рідини. Однак якщо такі методи виявляються неефективними, можуть бути використані фармакологічні препарати рослинного походження, які стимулюють перистальтику кишечника. Запобігання запорів допоможе запобігти варикозне розширення вен в анусі і геморой.

Під час чергового гінекологічного огляду лікар проведе звичайне обстеження, вимірювання маси тіла та артеріального тиску. Лікар порекомендує здати аналіз крові та аналіз сечі, і, можливо, якісь інші аналізи, якщо в цьому є необхідність. При ультразвуковому обстеженні лікар оцінить ріст і розвиток плоду.

П’ятнадцятий тиждень вагітності це дуже гарний час для спокійних видів спорту або просто невеликої фізичної активності. Також настав час подумати про відвідування магазину одягу для вагітних. Слід також придбати спеціальний бюстгальтер, який «росте» у розмірі протягом вагітності.