П’ять правил вибору дитячих ранців

Вибір ранця для дитини, яка вперше йде в школу або вчиться в початкових класах — завдання дуже відповідальне. Малюк проводить більшу частину часу в школі, а після направляється на додаткові гуртки і прогулянки з друзями, не знімаючи шкільний ранець. Аксесуар постійно наповнений підручниками та зошитами, а крім цього дитина носить з собою змінне взуття та пакет з їжею. На спину дитини постійно здійснюється вплив, тому неправильний розподіл ваги, м’яка спинка і навіть недостатньо широкі лямки можуть привести до порушень розвитку хребта. В майбутньому через навантаження на спину можуть виникати болі і навіть серйозні захворювання.

Новые-детские-школьные-ранцы-для-мальчиков-и-девочек-с-изображением-единорога-школьные-рюкзаки-для-детей-в.jpg_350x350Щоб убезпечити дитину від патологій розвитку спини, зберегти правильну поставу і забезпечити їй краще проведення часу в школі, важливо правильно вибрати ранець. П’ять правил дозволять вибрати якісний аксесуар, який убезпечить спину від надмірних навантажень.

Не перевищуємо норму ваги

Повністю укомплектований дитячий ранець повинен важити не більше 1,5 кг, радять медики. Щоб не перевищити дану вагу важливо вибирати моделі, які важать не більше 800 г. Вага вказується в описі до товару.

Вибираємо спинку для здорової спини

Для дитини важливо придбати рюкзак з жорсткою спинкою, краще — ортопедичною. Її конструкція рівномірно розподілить навантаження на спину і плечі, а також допоможе зберегти правильну поставу. Поради щодо вибору спинки:

 

  • Жорстка спинка повинна бути покрита м’яким матеріалом;
  • Спинка повинна мати систему вентиляції;
  • Рюкзак повинен мати нагрудні ремінці, щоб зменшити навантаження на спину.

Кишені і відділи

Ідеально, щоб в ранці був один основний відділ з роздільником, куди можна укомплектувати підручники і зошити. Плюс кілька додаткових відділів для дрібних речей. Кишень і відділів не повинно бути багато. Підходити до розподілу речей в ранці потрібно з розумом.

Матеріал і додаткові деталі

Особливу увагу важливо приділити лямкам. Вони мають бути м’якими і шириною не менше 4 см. Пластикове дно і ніжки збільшать термін служби ранця.

Застібка чи блискавка? Неважливо. І те, і те підходить і дозволяє зберегти речі в цілості й схоронності.

Сучасні моделі для максимальної зручності

Популярними стали моделі-трансформери, які дозволять дитині з максимальним комфортом користуватися ранцем. Такий вид аксесуара дозволяє розстібати не тільки верхівку, а й бічні частини. Таким чином дитина отримає швидкий і зручний доступ до речей.