Пупкова грижа і лікувальний дитячий масаж

Пупкова грижа у дитини може з’явитися внаслідок ослаблення м’язів живота, причиною її появи може стати діагностований у малюка гіпотонус м’язів, патологія розвитку передньої черевної стінки, незамкненість пупкового кільця. При тривалому надривному плачі або кашлі м’язові волокна не витримують напруги і розмикаються. У щілину, яка утворилася проштовхується грижовий мішок, що і спостерігають батьки. Через зростаючий внутрішньочеревний тиску випинання стає відчутним.
tehnika_lechebnogo_massazha_pri_pupochnoy_gryzhe_0

Лікувальний дитячий масаж при пупковій грижі є частиною комплексного лікування — загальнозміцнюючого масажу, лікування положенням і лікувальної гімнастики. Диференційований вплив на патологічну область дозволяє зміцнити м’язи, загальнозміцнюючий масаж — підвищити імунітет дитини. Основним завданням курсу лікувального масажу є зміцнення м’язів живота, відновлення їх еластичності і здатності протистояти зростаючим навантаженням. Лікування положенням включає викладання дитини на живіт на кілька хвилин перед кожним прийомом їжі. В результаті рефлекторних старань малюка утримувати на вазі головку, зміцнюються не лише м’язи живота, але також спини, шиї, плечей, ніг. Крім цього активізується робота кишечника, що сприяє випусканню газів.

Лікувальний дитячий масаж при пупковій грижі виконують за умови повного загоєння пупкової ранки. Перед виконанням масажних маніпуляцій пупкову грижу утоплюють в черевній порожнині і заклеюють лейкопластиром, з тим, щоб звільнити обидві руки для масажиста. Оскільки малюки з цим діагнозом ослаблені, то масаж необхідно починати з живота, щоб промасажувати область, яка найбільшою мірою вимагає впливу. При виконанні масажу використовуються різні техніки впливу — кругові погладжування, що виконуються за годинниковою стрілкою навколо пупка, інтенсивні пощипування і легкі поплескування. Надалі виконують зустрічні погладжування, за допомогою долонної частині кисті обох рук. Вплив на косі м’язи здійснюють в напрямку від задньобокової області до підребер’я. Завдяки процедурі масажу відновлюються і зміцнюються м’язи передньої черевної стінки, активізується приплив крові, відбувається інтенсивне живлення м’язових волокон, що сприяє швидкому відновленню їх працездатності. Зростання рухової активності малюка, правильне харчування також сприяє зростанню колагену в тканинах, і подальшій регенерації.