Псоріаз — симптоми та лікування. Частина 1

Хворобою псоріаз страждають не більше 4% жителів всієї землі, але на жаль, вона має руйнівні та негативні наслідки для життя хворих. Захворювання може розвиватися в будь-якому віці, але найчастіше це відбувається у молодого покоління, тому всю важливу інформацію про псоріаз потрібно знати.

 
yak-chim-mozhna-vilkuvati-psoraz_902Що таке псоріаз?

Псоріаз – це хронічна хвороба шкіри, яка не є інфекційною, вона проявляється рожевими і червоними виразками, і шкірним лущенням. Сам процес хвороби полягає в тому, що поділ клітин на шкірі у людини відбувається майже в 30 разів швидше, ніж звичайно, в цій ситуації вони не встигають повністю дозріти, і міжклітинні контакти губляться, в результаті цього з’являються шкірні лусочки.

Спочатку термін псоріаз зародився в Греції, і він переводиться, як шкірний свербіж та свербець. Саме ці симптоми є першими для розпізнання даної хвороби. Найчастіше вони з’являються на ліктях або колінах, але також можуть проявити себе і на інших розгинальних поверхнях суглобів.

 
Які бувають види псоріазу?

 

1) Бляшковий псоріаз. Також може носити назву «вульгарний» тому, що являє собою сильно виражені виразки, покриті великою кількістю лусочок.

2) Каплевидний псоріаз. Основна характеристика — це дрібні висипання по всьому тілу.

3) Пустульозний псоріаз. Має в собі гнійну інфекцію.

4) Долонно-підошовний псоріаз. Утворюється на відповідних ділянках шкіри.

5) Ексудативний псоріаз. В даному виді більшість лусочок наповнюються жовтуватою речовиною, і за рахунок цього уражена ділянка шкіри змінює колір.