Психологія особистості

Психологія особистості вивчає особистість людини, а також, її розвиток, формування і деградацію. Також в процес вивчення включені: створення зв’язків між особистостями, спілкування, інші взаємодії, особистість і суспільство, особистість і конфлікт, та інші аспекти. Ще вивчаються душевні стани, а також індивідуальні здібності.

5076Для кожної людини важливо відбутися як особистість. У дитинстві всі дуже залежать від батьків, діти не можуть прийняти рішення не порадившись з дорослими. Батькам слід пам’ятати про те, що дитина стане самостійною і у неї розвинеться правильна інтуїція тоді, коли вона навчиться сама приймати рішення. Дитина з розвиненою інтуїцією в майбутньому зможе швидко приймати вірні, усвідомлені рішення. Розвинена аналітична інтуїція важлива для людини.

Особистість — це багатогранне поняття, тому її визначенням займалися видатні вчені. Завдяки цьому на світ з’явилися численні визначення, які в кожній конкретній секції загальної психології застосовуються. Більшість визначень спрямовані на душевну складову особистості, тому існує величезний інтерес психології до особистості.

До речі, тут ви можете дізнатися інформацію про тренінговий центр Євгенія Дейнеко, який вчить правильному відношенню до грошей.

У психології особистості існують різні напрямки, кожний з них — це результат роботи будь-якого діяча і назва його праці. Найвідоміші увійшли в бібліотеку видів особистостей, і на даний момент, розглядаються сучасними вченими як основні.

Перший розділ в списку видів психології особистості — це глибинна психологія. Цей великий розділ включає в себе, щонайменше, сім підпунктів. Кожен з них розроблений великою людиною свого часу, тому, щоб краще зрозуміти цю тему, найлегше прочитати роботу цього фахівця. На думку Фрейда — в основі глибинної психології лежить несвідоме. За загальним поняттям несвідоме — це душевне життя особистості, яка вивчається. Це життя ніяк не пов’язана зі свідомістю і визначається внутрішніми, схованими бажаннями, спогадами та іншим. Логічно, що після цього, можна скласти і приблизну модель особистості. Фрейд запропонував два види моделей — це структурна і топографічна. Структурна модель особистості, на думку вченого, складається з наступних елементів: я, воно і над — я. «Я» — це, перш за все той пласт, що відноситься до усвідомлених дій, контролю і відносинів з навколишнім світом. Він вважається початковим і першим кроком у формуванні цілої особистості. «Над — я» — це щось на зразок совісті людини. Поняття несе в собі порядки, норми і зведення правил, прийнятні в соціальному суспільстві. Воно регулює потаємні інстинкти, перекриваючи їм доступ в людське суспільство. «Воно» — це вся енергія, призначена для використання свідомої частини особистості. Ця енергія ділиться на два інстинкти, і практично постійно перебуває в дії.