Психологія наркоманії — перспективний науковий напрямок так вважає «Український Центр Лікування Залежності»

У нашому суспільстві давно склалася традиція в разі виникнення будь-яких проблем шукати винних, знімаючи з себе відповідальність. Чи багато хто з нас замислювалися над істинними причинами такого масштабного поширення наркотичної залежності серед молодих людей в Україні? На жаль, ні. Нам набагато простіше звинувачувати суспільство, політиків, світовe криза, батьків у тому, що вони неправильно виховали свою дитину, що стала «наркоманом». Але ж за цим упереджено-бридливим словом криється трагедія, можливо, цілої родини!

Що рухає наркоманом?

Насправді наркотична залежність виникає не тільки через доступності наркотиків і під впливом інших факторів педагогічного, фінансового або соціального характеру. Найчастіше передумови до її появи необхідно аналізувати виходячи з особливостей психологічної організації особистості.
За бажанням перший раз спробувати наркотик криється не тільки прагнення відчути щось незвідане, заборонене, але і банальна необхідність сховатися від проблем, з якими людина не навчилася справлятися. І коли наркоман зі стажем стверджує, що він самостійно зможе кинути наркотики, він обманює в першу чергу самого себе. Адже в цьому своєрідному «наркофутлярі», ізолюючого його від усього, що відбувається навколо, йому комфортно та безпечно.

Психологічний образ наркозалежної людини. Який він?

Практикуючі психологи, що займаються лікуванням наркоманії, виділяють наступні ознаки, що характеризують психопортрет наркомана:

 • відсутність внутрішньої мотивації та нестабільність емотивної сфери;
 • бажання мати покровителя (знову ж для того, щоб зняти з себе відповідальність!);
 • виражена позиція мнимого страждання;
 • залежно-пасивний тип міжособистісної комунікації — спроба уникати можливої конфронтації при спілкуванні з сильними особистостями, йдучи в світ ілюзій, ейфорії.

Виходячи з цього, представники нового психологічного напрямку — психології наркоманії, стверджують, що лікування наркоманії повинно головним чином бути направлено на підвищення самооцінки пацієнта, формування у нього мотивації до адекватної поведінки з розумінням того, що за свої вчинки потрібно відповідати.

Наркологічний центр «Український Центр Лікування Залежності» — повноцінна психосоціальна реабілітація наркозалежних

Саме такого підходу з акцентом на психосоціальному супроводі дотримуються співробітники Всеукраїнського наркологічного центру «Український Центр Лікування Залежності». Вже більше 10 років вони допомагають людям, що потрапили в безпросвітну психотропну імлу, перемогти залежність від наркотиків, заново знайти віру в себе, повернути розуміння і любов близьких.

В українському центрі лікування залежності беруться навіть за самі «занедбані» випадки, коли родичі відвернулися від наркозалежного, він позбувся сім’ї та роботи, а тому шукає чергової дози не тільки розрада, а й сенс свого подальшого існування. Тоді психологи та психотерапевти переконують його почати терапію, а до мотивації він приходить самостійно.

Лікування наркоманії в Івано-Франківську в «Українському Центрі Лікування Залежності» відбувається за програмою комплексної психосоціальної реабілітації складається з 4 тісно взаємопов’язаних етапів:

 • Детоксикації, зняття «ломки»;
 • Роботи над побудовою нової моделі адекватної поведінки;
 • Відновлення втраченого комунікативного потенціалу;
 • Соціальної адаптації.

Їх проходження в умовах стаціонару — обов’язкова умова успішної реабілітації, яка розрахована на 6 місяців. Щоб закріпити отриманий результат, багато реабілітантів продовжують курс свого перебування ще на 3 місяці. І в цьому немає нічого дивного, адже в наркологічному центрі «Українському Центрі Лікування Залежності»:

 • панує атмосфера співучасті та довіри;
 • існують спеціальні батьківські групи, в яких реабілітант може налагодити складні відносини з сім’єю і заручитися їхньою подальшою підтримкою;
 • до лікування наркозалежності підходять індивідуально та комплексно;
 • умови проживання комфортні;
 • перебування — конфіденційне.