Психологічна допомога: переваги впровадження технологій

Останнім часом все більше і більше чути про так звану онлайн-психотерапію, тобто форму психологічної допомоги, що надається через Інтернет. Багато клієнтів, які приходять до цього, запитують, що це і як виглядає. Хтось підходить до цієї ідеї з ентузіазмом, хтось стримано. Саме тому слід дізнатися всі секрети психологічної консультації через Інтернет, щоб кожен міг спокійно визначити, чи підходить йому ця форма роботи.

psixpomoshh_1491481835-1024x512Психологічні консультації онлайн в минулому і сьогодні

Спочатку онлайн-психотерапія була призначена в першу чергу для людей, що живуть за кордоном, які через мовний або культурний бар’єр не можуть відвідувати місцевих терапевтів. У таких випадках вони могли знайти психологів зі своєї країни і влаштувати інтерв’ю через Інтернет. Такі заходи психологічної допомоги довели свою ефективність. Крім того, ідея психологічних консультацій, проведених не виходячи з дому, була створена для потреб клієнтів, які за станом здоров’я і з інших причин не можуть покинути місце свого проживання. Протягом багатьох років ця форма допомоги також використовувалася людьми, у яких щільний графік і нестача часу не дозволяють відвідувати сесії.

Переваги психологічної консультації онлайн

Психотерапія онлайн, яку пропонує психологічний центр «Відчуй себе» — це сучасний і гнучкий метод. Важливо відзначити, що дослідження показали її високу ефективність, нічим не відрізняється від ефектів терапевтичних особистих зустрічей. Її дія була підтверджена при лікуванні, серед іншого:

 

  • СДУГ;
  • депресії;
  • тривожних розладів;
  • розлади харчової поведінки.

Більш того, як правило, вартість інтернет-терапії нижча, ніж у традиційної терапії, що є її додатковою перевагою. Деякі клієнти хвалять більший комфорт під час сеансу такого типу через відсутність контакту з незнайомим місцем, наприклад, в кабінеті психотерапевта.

Психотерапевти і психотерапія онлайн

Природно, що цей вид терапії сподобається далеко не всім. Проте варто ще раз підкреслити, що її результати можуть бути настільки ж ефективними, як і при використанні інших методів. Тому більшість фахівців рекомендують скористатися онлайн-сеансом у психотерапевта не тільки тоді, коли у пацієнта немає можливості відвідати терапевта, а й в більшості випадків, коли пацієнтові просто більше подобається таке рішення.