Психологічна допомога: навіщо вона потрібна?

У житті майже кожної людини настає момент, коли їй необхідна допомога. І не просто допомога, а особлива, психологічна допомога. Причини у кожного для цього свої, але у зверненні до кваліфікованого фахівця немає нічого поганого. Всім нам рано чи пізно можуть знадобитися послуги психолога. У цій статті ми розповімо вам про те, як правильно вибрати фахівця і в яких випадках він зможе вам допомогти.

1_52553b2297f4652553b2297f83Коли можуть знадобитися послуги психолога?

1) Неодмінно варто відвідати консультації психолога при переживаннях або психологічних травмах. Стрес, втрата близької людини, насильство. Все це позначається на загальному психологічному стані людини і може викликати несприятливі наслідки, так що в даному випадку краще звернутися «даремно», ніж потім розбиратися в «клубку» психічних захворювань.

2) Невдачі в житті та на любовному фронті також позначаються на психічному здоров’ї людини, але далеко не всі люди можуть дозволити собі виговоритися іншій людині. Саме для таких випадків і існують індивідуальні або сімейні прийоми, які надає психоаналітик в Києві.

3) Існує категорія людей, яким важко побудувати відносини із зовнішнім світом. Вони буквально стикаються з бар’єром нерозуміння і в результаті розвивається невпевненість у собі, зайві переживання, тривоги, страхи. Про все це варто розповісти комусь та виговоритися.

4) Проблеми бувають не тільки особисті, але й сімейні: багато батьків стикаються з протестами дітей проти їхньої системи виховання в підлітковому віці. У такому випадку варто відвідати сімейні консультації — дитина і батьки разом мають працювати над нерозумінням і загальними невдачами у спілкуванні.

Як же правильно вибрати психолога?

1) Ви можете покладатися на освіту людини — ті знання, завдяки яким людина взагалі може називатися психологом.

2) Рекомендації друзів або знайомих теж непоганий спосіб підібрати собі особистого психотерапевта. Просто послухайте оточуючих вас людей про їхні відчуття після роботи з фахівцем.

3) Якщо ви не можете використовувати ні перший, ні другий спосіб, то єдине, на що вам залишається покладатися — інтуїція. При першій зустрічі уважно розгляньте людину і складіть її портрет в голові: чи приємно вам з нею спілкуватися? Могли б ви довіритися цій людині?

Консультація з психологом

Завдання ваших зустрічей з психологом — розібратися в собі. Ви немов би приходьте на прийом з купою сміття всередині, а психолог допомагає вам розкласти все по поличках і позбутися зайвого.

Після консультації проаналізуйте себе. Чи відчуваєте ви себе краще? Чи допоміг вам сеанс? Чи ви хочете нової зустрічі?

Пам’ятайте, звернутися за допомогою можна завжди і це зовсім не соромно. Скористайтеся послугами психолога тоді, коли розумієте, що не в силах впоратися зі своєю внутрішньою проблемою.