Прорізування зубів у малюка

Перший зуб у дитини — явище довгоочікуване і радісне, але, в той же час, клопітке і неспокійне.

84747e8038788e53e688485716bc_base_optimalУ малюків зубки з’являються в різний період. У одних їх прорізування починається вже в місяців 5, у інших тільки у 8. Ніякі препарати і масаж не можуть вплинути на час появи зубів! Крім того, у кожного малюка цей процес проходить індивідуально. Іноді зубки не доставляють дитині занепокоєння, але в більшості випадків прорізування зубів не залишається непоміченим. Підвищення температури, млявість, неспокій, сильне слиновиділення, втрата апетиту, порушення сну — всі ці симптоми можуть супроводжувати процес появи молочних зубків.

Як допомогти малюкові?

Придбайте спеціальний прорізувач для зубів. Це гумова іграшка, яку можна кусати, гризти і т. п. Зазвичай всередині такої іграшки налита вода.

Часто батьки починають давати дитині тверде печиво, яблука, моркву та інші продукти, щоб малюк «чухав об них ясна». Це небезпечний метод. Якщо у малюка вже з’явився зуб, він може відкусити шматочок такого продукту і вдавитися.

Спілкуйтеся з дитиною, частіше обіймайте її, цілуйте, заспокоюйте. Тактильний контакт дуже важливий для малюка. Мамині обійми заспокоюють його.

Ясна малюка можна змащувати спеціальними аптечними засобами: мазями, гелями і т. п. Вони знімають запалення і зменшують біль.

При сильному занепокоєнні, підвищенні температури, порушенні стільця, блювоті обов’язково покажіть малюка педіатру. Лікар виявить, чи не супроводжують прорізування зубів інші захворювання (наприклад, ГРВІ, ротавірус і т. п.), і призначить потрібні препарати.

У рік запишіть дитини на прийом до дитячого стоматолога чи дитячого ортодонта. Лікар подивиться, чи правильно формуються зубки, оцінить загальний стан ротика малюка, зверне увагу на вуздечка (якщо вона коротка, то в подальшому можуть бути логопедичні проблеми), розповість вам про догляд за молочними зубками.

Дотримуючись цих нескладних порад, ви зможете полегшити стан вашої дитини і зробити процес прорізування зубів найменш болючим.