Прокидаємося без сліз

У кожного з батьків є свій унікальний спосіб вкласти дитину спати. Найчастіше дитина, стомлена подіями минулого дня, моментально засинає без допомоги батьків. Зовсім інакше йде справа з ранковим пробудженням, адже навіть не кожен дорослий з легкістю встає з ліжка. Багато що залежить і від самих дітей, одних можна без труднощів розбудити, інших будити нервів не вистачить. Наступні поради допоможуть батькам полегшити ранкові клопоти.
kak-ulozhit-rebenka-spat-bez-slez-i-ukachivaniya-

Будіть дитину ласкою, ніжними поцілунками, тихенько полоскотавши п’ятки і всякими приємними маніпуляціями. Дайте поніжитися в ліжку ще п’ять хвилиночок. Ніколи не проявляйте агресію. Діткам найбільше не подобається, коли їх термосять, лають, обприскують водою, стягують ковдру вранці. Адже від того, як вони прокинуться, залежить і те, як пройде цілий день. А криками і скандалами, можна не тільки настрій зіпсувати, але і нанести психологічну травму.

Не варто відразу включати яскраве світло в кімнаті. Можна зімітувати схід сонця, поступово додаючи яскравість освітлення. Наприклад, спочатку включіть світло в коридорі, після того як дитина більш менш відійшла від сну, можна включити світло і в спальні. Існують також нічники з регулятором яскравості.

Приємна фонова музика також допомагає швидше прокинутися. Пісенька з улюбленого мультфільму зацікавить дитину і не дасть їй спокійно спати далі. Якщо дозволяє час, можна дати подивитися короткий мультфільм.

Запах смачних млинців або іншої улюбленої страви буде вабити дитину на кухню. Можна навіть підкупити солодким.

Буває так, що жоден із способів не допомагає. Дитина просто категорично не хоче прокидатися в будні, а у вихідні встає із задоволенням, хоча і можна вдосталь поспати. Причиною цього може бути конфлікт в колективі, в якому дитина знаходиться. Можливо відносини з вчителями, однокласниками і дітьми в групі напружені. Спробуйте розпитати дитину, чому вона не хоче йти туди. З’ясуйте причину і по можливості усуньте її.

У будь-якому випадку, поставтеся до процесу ранкового пробудження з любов’ю і терпінням. Нехай ваша дитина не страждає від того, що ви не виспалися і у вас поганий настрій. Зарядіть дитину хорошим настроєм і добром на цілий день, адже саме в такому стані вони готові творити і розвиватися.

Доброго вам ранку!