Прогулянка з дитиною

Важко переоцінити значимість прогулянки для дітей будь-якого віку. На прогулянці ви можете повноцінно поспілкуватися на захоплюючі теми зі старшою дитиною. Вам не завадять домашні справи і виконання домашнього завдання.

f39d1d5a97f59a7b663b267d982a64f2Дитина молодшого віку під час прогулянки починає пізнавати навколишній світ. Причому набагато якісніше, ніж перегортаючи сторінки розвиваючих книжок.

Знайомимо малюка з природними явищами

Гуляючи взимку, малюк моментально дізнається, що таке холодно, сніг, лід і сніжинки. Як все це надзвичайно красиво! Познайомиться з безліччю зимових розваг: грою в сніжки і ліпленням снігової баби, і звичайно з катанням на санчатах.

Весняні прогулянки здивують дитину поступовим пробудженням природи. Залучіть її увагу до листочків, які розпускаються і ласкавого весняного сонечка.

Восени, швидше вирушайте в парк! Збирайте різнокольорове листя, каштани, жолуді. Вдома можна буде створити разом з дитиною красиві вироби.

Літні прогулянки також дарують море вражень вашій дитині. Хоча б, тому що влітку прогулянки, як правило, значно триваліші за часом.

Користь для здоров’я і розвитку малюка

Перебування на свіжому повітрі зміцнює здоров’я дитини. Багато хто відзначає, що після прогулянки, діти краще засинають. Вдосталь набігавшись на вулиці, спокійніше поводяться вдома. Крім цього, поліпшується апетит і зміцнюється імунітет. А також, це відмінна можливість поспілкуватися з однолітками. Навчитися знайомитися, домовлятися, ділитися. На прогулянках діти дізнаються багато нового, наприклад: про природні явища, транспорт, рослин і тварин.

Чудово, якщо батькам вдається частину часу прогулянки приділити рухливим іграм, а частину присвятити чомусь пізнавальному. Наприклад, по дорозі в парк, задаємо імпровізовану тему для спілкування. Відповідайте на питання малюка. Задавайте питання самі, уточнюйте, як дитина розуміє те, чи інше явище. Або розповідайте щось нове, що відповідає віку дитини. У парку граємо з м’ячем або стрибаємо на скакалках. Якщо на прогулянці дитина знайомиться і знаходить собі друга, вона, як правило, обходиться без батьківської компанії для гри. Така прогулянка забезпечить хороший відпочинок малюкові і створить радісний настрій.

Чим ще можна зайнятися на прогулянці?

Обов’язково займіть дитину такими пізнавальними розвагами:

— підкидання купи осіннього листя;

— стрибки по калюжах в гумових чобітках;

— ліплення сніговиків і гра в сніжки;

— катання зі сніжної гірки на санчатах;

— установка годівниці і годування птахів в парку або у дворі;

— спостереження за різними комахами (павук плете павутину, мурахи поспішають в мурашник);

— малювання крейдою на асфальті;

В яку погоду і скільки часу потрібно гуляти?

Намагайтеся гуляти в будь-яку погоду. Не потрібно боятися, що дитина захворіє. Досить навчитися одягати її по погоді. Слідкуйте, щоб одяг був зручним і не заважав рухатися дитині.

Не виходьте гуляти, якщо дитина хвора. Однак в період одужання, якщо немає температури і дитині не прописаний постільний режим, свіже повітря корисне як ніколи. Прекрасно, якщо вдасться вибратися подихати в сосновий ліс.

Достеменно невідомо, чи багатьом батькам вдається проводити 5-6 годин в день на прогулянці з дитиною. Як це вказується на деяких інформаційних сайтах. Але намагайтеся знайти хоча б годину для прогулянок з дітьми! Спілкуючись з дітьми на свіжому повітрі, батьки також отримують позитивні емоції, і загальний клімат в сім’ї від цього тільки покращиться!