Прогноз: погода не має стати проблемою для Олімпіади

Пандемія коронавірусу стала головною проблемою зимових Олімпійських ігор, що стартують на початку лютого в столиці Китаю. Але не менша занепокоєння у спортсменів викликає і прогнози погоди, від якої залежить комфорт під час стартів.

Якщо з коронавірусом ситуація приблизно ясна — організатори зробили все, що від них залежить, щоб провести максимум тестів на COVID-19 і максимально ізолювати учасників спортивного форуму від зовнішнього середовища і один від одного, то з погодою доводиться тільки «надіятись на небеса». А дізнатись, яка має бути погода на сегодня, можна за посиланням.

Після відкриття в Пекіні трьох олімпійських сіл, приїзду перших делегацій та початку тренувального процесу майбутніх учасників, багато експертів відзначають, що в Китаї сьогодні не надто хороші погодні умови: помітно холодає до вечора, адже значна частина стартів пройде о 16-18 годині за місцевим. часу.

Так, Рікко Гросс, який працює з біатлоністами Австрії, зазначив: «Поки що трохи тривожно: до ночі помітно холодає, напередодні було мінус 20, це дуже холодно. Якщо ситуація буде критичною, можливо, розмовлятимемо з IBU, щоб час стартів перенесли».

Щоправда, фахівці китайського гідрометцентру зазначають, що кінець січня, який видав «на гора» кілька морозних днів, не має сильно вплинути на ситуацію з погодою на початку та середині лютого.

Поки що прогнози метеорологів обнадіюють: з 4 по 20 лютого (у ці дні пройдуть зимові Олімпійські ігри-2022) денні температури для регіону китайської столиці позначені в діапазоні від -2 до +8 градусів Цельсія, а у вечірні та нічні години -3… -8 градусів.

Також попередній прогноз не видає сильних снігових набоїв, які могли б сильно вплинути на старти лижників та біатлоністів. Поки що вчені вважають, що більшість олімпійських днів будуть ясними і навіть сонячними.

Дещо складніше передбачити погоду в гірських районах, де змагатимуться гірськолижники, майстри фрістайлу та сноуборду. Але і там температурний розкид поки що знаходиться в дуже комфортному діапазоні від +2 до -12 градусів.

Цілком зрозуміло, що все сказане вище важливо для тієї частини спортсменів, яка змагатиметься на відкритому повітрі. Фігуристам, хокеїстам, майстрам керлінгу погода не стане на заваді в будь-якому випадку: їх старти проходитимуть під дахом олімпійських споруд.

Олімпійські ігри у Пекіні відбудуться з 4 по 20 лютого.