Профілактика жіночих захворювань

Протягом свого життя жінка може зіткнутися з низкою досить небезпечних захворювань. Зрозуміло, набагато логічніше постаратися їх уникнути, ніж потім проводити тривале, дороге і, на жаль, не завжди ефективне лікування.

 

 

1. Необхідно з періодичністю один раз на рік відвідувати мамолога. Огляд фахівця і ультразвукове обстеження дозволить виявити мастопатію на ранній стадії. На цьому етапі іноді допомагає лікування маститу народними засобами. Звичайно, процес повинен проходити під наглядом фахівця. Крім професійного слід регулярно проводити самостійний огляд молочних залоз у проміжку з 5 по 12 день від початку менструації.

 

 

healthy-gut2

2. Щорічно в профілактичних цілях жінці слід пройти гінекологічний огляд. Крім візуального огляду, в ідеалі потрібно здати аналізи і пройти кольпоскопічне дослідження — це вивчення поверхні шийки матки за допомогою спеціального мікроскопа, який носить назву кольпоскоп. Такі патології як кіста, ерозія шийки матки, міома, поліпи і мають значно більше шансів на благополучне лікування, якщо вони виявлені на самому початку свого розвитку. Наприклад, можна провести лікування міоми народними засобами або використовувати інші методи м’якого впливу. Контроль лікаря в даному випадку обов’язковий.

 

 

3. Бажано мати регулярні статеві стосунки, оскільки під час статевого акту значно посилюється кровообіг в яєчниках і матці, а також поліпшується відтік міжклітинної рідини, в якій знаходяться віруси, бактерії і продукти життєдіяльності клітин. У більш зрілому віці жінкам для підтримки здоров’я необхідно за допомогою спеціальних вправ тренувати вагінальні м’язи для поліпшення і підтримки хорошого кровообігу в області малого тазу, а також для запобігання таких неприємностей як опущення або випадання матки.

 

 

4. Необхідно контролювати регулярне спорожнення сечового міхура і кишечника. Якщо часто вдаватися до стримування позивів до дефекації і сечовипускання, то це може привести до порушення правильного положення матки і погіршення кровообігу в області малого тазу.

 

 

5. Важливо вести здоровий спосіб життя, який включає в себе різноманітне харчування з достатком фруктів і овочів, а також заняття фізкультурою. Однак варто уникати зайвих навантажень і не перевтомлювати організм, крім цього не рекомендуються заняття, пов’язані з підйомом ваги більше трьох кілограм, оскільки це може спровокувати опущення або випадання матки.