Профілактика захворювань очей

Згідно з науковими даними, більшу частину — 80% інформації про те, що її оточує, людина отримує за допомогою зору, саме тому втрата здатності бачити або бачити вже не так гостро, як раніше, тягне за собою значні зміни в усьому житті.

fb14dab955b683d1e57c82af95fff71fd8f9f33aЩоб цього уникнути, потрібно пам’ятати про профілактичні заходи:

 

  • Дотримання гігієни очей. Мало хто може похвалитися, що життя в місті відзначається ідеальною екологічною обстановкою, адже якщо не викиди заводів, то вихлопи автомобілів є в кожному, а органи зору від них страждають не менше, ніж шкіра обличчя. Тому кожен раз після повернення з вулиці потрібно ретельно мити руки з милом, краще антибактеріальним, а також промивати очі теплою кип’яченою водою. Носіям лінз потрібно приділяти особливу увагу чистоті рук, порядку зберігання і зміни рідини і самих лінз, щоб уникнути попадання інфекцій.
  • Освітлення. Дуже важливо організувати на роботі правильне освітлення. Світло від лампи повинно бути досить яскравим, але не занадто різким, тому окулісти рекомендують використовувати настільну лампу. Її краще розташувати по ліву сторону столу, за півметра від зони роботи. Навколишній простір має бути освітлений так, щоб уникнути різкого переходу і стресу при переході погляду від яскравості на тьмяність і навпаки.
  • Очам потрібен відпочинок. При роботі за комп’ютером необхідно відривати погляд від монітора і давати очам відпочити хоча б протягом п’яти хвилин щогодини. Можна виконати кілька простих вправ: наприклад, часто моргати, закрити очі, розслабитися, покрутити білками, подивитися у вікно, перевести погляд з об’єкта, розташованого близько, на дальній і навпаки. Вони не займуть багато часу, а користь для зору принесуть колосальну.
  • Не читати в транспорті. Через вібрації під час руху транспорту очі знаходяться в напрузі, яка тільки посилюється тремтячими рядками книги або гаджета. Згодом така напруга може позначитися на здоров’ї не найприємнішим чином.
  • Збалансоване харчування. Щоб зберігати зір, в раціон обов’язково потрібно включати вітаміни A і D. Вітамін А міститься в таких продуктах, як курячі яйця, натуральні вершки і сир, морква, гарбуз, печінка тріски, а до джерел вітаміну D можна віднести яєчний жовток, морський оселедець, вершкове масло і молочні продукти. Для кращого засвоєння вітаміну D не варто забувати про важливість отримання достатнього сонячного світла, оскільки ультрафіолет сприяє синтезу вітаміну D.