Профілактика порушень постави в дітей

За статистикою, понад тридцять відсотків дітей шкільного віку страждають різними порушеннями постави. Однак, якщо вчасно почати вживати профілактичні заходи, то можна вберегти дитину від порушення постави. Передумови порушення постави закладаються ще в віці 1-2 років, і саме з цього віку варто приділяти найпильнішу увагу формуванню правильної постави вашої дитини. Ось кілька порад, які вам в цьому допоможуть.

 

 

Постіль малюка не повинна бути м’якою. Подбайте про те, щоб дитина спала на напівжорсткому або ортопедичному матраці, тоді ночами її хребет буде знаходитися в правильному положенні.

proflaktika-porushen-postavi-u-doshklnyat-5-pravil-dlya-batkv_111

 

 

Дуже корисно для хребта, коли дитина висить на руках на перекладині турніка. В цьому відношенні величезна перевага є у дітей, в кімнаті яких є дитячий спортивний комплекс. Потрібно стежити, щоб повисівши трохи, дитина не зістрибувала різко на підлогу, а злазила по шведській стінці, або ж її знімав з турніка хтось із дорослих. Адже поки дитина висить на руках, її хребет розправляється, і якщо після цього зістрибнути, приземлившись на ноги, то від удару об підлогу вся користь від вправи зійде нанівець.

 

 

Зміцнити м’язи спини допоможуть нескладні вправи з паличкою або стрічкою. Потрібно, тримаючись за кінці палички, підняти руки над головою, а потім, наскільки можна, завести їх за спину. Після цього зробити повороти, все так же тримаючись за кінці палички, то в одну, то в іншу сторону.

 

 

Дуже корисне для правильної постави плавання, воно знімає навантаження з хребта і зміцнює м’язи.

 

 

Крім того, потрібно стежити, щоб харчування дитини було повноцінним і регулярним, і вона частіше бувала на свіжому повітрі. Не нехтуйте загартовуванням і масажем. А також раз на рік консультуйтеся з приводу постави своєї дитину у хірурга або ортопеда. Якщо ви вчасно почнете профілактику порушення постави, вашій дитині потім не доведеться відчувати головні болі і швидку стомлюваність, причиною яких часто є порушення постави.