Профілактика карієсу

Кращим способом запобігання карієсу зубів є регулярна гігієна порожнини рота і регулярні огляди у стоматолога. Під гігієною порожнини рота мається на увазі чистка зубів два рази на день, бажано вранці і ввечері. Для дітей чистка зубів вкрай важлива, тому пропускати її не можна. Карієс зубів може розвиватися також в областях, чистити які важко, наприклад, в проміжках між зубами і області нижче лінії ясен.

1503932380_profilaktika-kariesa-u-deteyЕфективне чищення включає в себе очищення не тільки зубів, але також язика і піднебіння. Язик — це найбільше джерело бактерій в порожнині рота. Використання зубної нитки після прийому їжі і видалення частинок їжі між зубами допомагає запобігти гінгівіту. Раз на півроку необхідно відвідувати лікаря для профілактичного огляду і професійного чищення зубів.

Люди похилого віку, які повністю або частково втратили свої зуби, повинні очищати рот незалежно від того, чим ці зуби були замінені. Мости і протези повинні завжди утримуватися в чистоті, щоб запобігти розвитку гінгівіту і різних грибкових інфекцій. Протези слід регулярно чистити і регулювати за допомогою стоматолога, якщо це необхідно. Таке коригування допоможе уберегти ясна від опухання.

Коли ми говоримо про ранню профілактику карієсу, ключову роль в цьому відіграють батьки. Саме вони не повинні дозволяти своїй дитині засинати з пляшкою підсолодженої рідини після прийому їжі, і саме вони повинні чистити її ротик. А краще і зовсім давати дітям не підсолоджену, а просту воду. Дитину потрібно поступово привчати пити з чашки, починаючи приблизно з шести місяців. Якщо вона все ще п’є через соску, не слід вмочувати соску в різні солодкі рідини. Ще до появи першого зуба батьки повинні здійснювати регулярне чищення зубів і ясен своєї дитини за допомогою вологої марлі.

У віці близько двох років, коли з’явилася велика частина тимчасових зубів, можна починати чистити зуби вашої дитини невеликою, м’якою зубною щіткою. На закінчення, важливо знати, що сучасна стоматологія заснована на принципі профілактики захворювань порожнини рота, а не їх лікування.