Профілактика карієсу у дітей

Лікування карієсу у маленьких дітей — це складний процес для дитини і батьків.

Щоб цього не сталося, необхідна профілактика. При цьому не потрібно чекати, коли виростуть перші зубки. Починати слід ще в період виношування плоду.

Перший крок турботи про зубProfilaktika-kariesa-u-rebenkaи дитини мама робить в другому триместрі вагітності. Харчування коригується таким чином, щоб малюкові надходило якомога більше необхідних речовин для формування зачатків зубів. Обов’язково повинні бути включені морська капуста, риба, буряк, капуста, горіхи. Крім цього, доцільно приймати спеціальні вітаміни для вагітних.

Другий крок здійснюється після народження дитини. Кращим варіантом профілактики є грудне молоко, через яке до малюка надходять усі необхідні йому корисні речовини.

Третій крок — це похід до педіатра, для призначення медичних препаратів. Для профілактики карієсу у дітей різних вікових груп рекомендують спеціальні препарати.

Деякі з них застосовуються в освітніх закладах, а деякі батьки дають дитині самостійно. Слід враховувати, що неправильне вживання деяких медикаментів здатне викликати різні захворювання.і навіть  цукровій діабет.

Четвертим кроком є ​​організація збалансованого харчування і жувального навантаження. Їжа повинна забезпечувати повний набір поживних речовин і чергуватися по фізичним властивостям: кашоподібна, м’яка, тверда. А обмеження солодких кондитерських виробів, значно зменшить ризик появи карієсу.

П’ятий крок: прищеплення культури поїдання солодкого.

У випадку недотримання правил, вам можуть знадобитися вже імпланти для зубів, детальніше про які можна почитати на сайті mastermed.com.ua.

Дуже важливі правила для профілактики карієсу:

1. прийом їжі повинен тривати близько 20 хвилин;

2. їсти потрібно повільно, ретельно пережовуючи;

3. солодку страву краще запивати несолодким чаєм або молоком;

4. прийом їжі не повине закінчуватися обов’язково цукеркою;

5.після їжі потрібно прополоскати рот;

6. на ніч не можна їсти солодощі.

Шостий крок: з появою першого зуба потрібно чистити зуби два рази на день. Спочатку марлею, змоченою в кип’яченій воді. З появою інших зубів, спеціальною щіточкою, яка одягається на палець мами чи тата. Через кілька тижнів можливе використання дитячої щітки і пасти, рекомендованих дітям від 0 до 3 років.

Хороші батьки постараються захистити молочні зубки, адже від їх збереження залежить гарна посмішка дитини в майбутньому.