Продукти харчування і напої, які можуть зіпсувати білосніжність ваших зубів

Хоча зубна емаль є досить міцною, вона має пористу структуру, а це значить, що на ній можуть залишатися плями від різних напоїв і харчових продуктів. Внаслідок цього на ній можуть залишатися плями різного відтінку, що може варіюватися від жовтуватого до коричневого. Причому потрібно звертати увагу не тільки на колір вживаних продуктів харчування, а й на їх рівень кислотності.

665@495@d5113e5cd2b2630afe47217c8bda8b41-M2NkZjYzOWExZg (1)Навіть якщо в харчових продуктах немає барвників, але передбачається високий рівень кислотності, це призводить до розм’якшення зубної емалі, тому вона стає більш вразливою до різних барвників. Нижче буде представлений рейтинг продуктів, що сильніше, ніж інші забарвлюють зубну емаль в небажані відтінки.

Кава і чай

Ці напої мають інтенсивний колір. Крім того, кава має високий рівень кислотності. В цей час чай багатий танінами. Щоб уберегти зубну емаль від негативного впливу фарбувальних пігментів, що містяться в чаї або каві, можна вживати лимон. Це трохи сповільнить процес пігментації зубів. При бажанні можна також перестати вживати ці напої, замінивши їх зеленим або білим чаєм. Втім, найпростіше просто обполіскувати порожнину рота водою після кожної чашки кави або чаю.

Червоне вино

Містить неймовірну кількість танінів і має насичений колір, тому швидко надає зубній емалі небажаний відтінок.

Морква і буряк

У цих продуктах міститься багато хромогенів, що призводять до фарбування зубної емалі. У буряках їх відзначається набагато більше, ніж у моркві.

Куркума, карі

Подібні спеції мають природний жовтий колір, тому зуби теж можуть набувати жовтуватий відтінок, а також червонуватий, що залежить від концентрації. Тому після вживання цих спецій бажано випивати чашку чаю з лимоном.

Желейні цукерки, льодяники насичених кольорів, фруктові і ягідні сорбети

Найчастіше подібні вироби виготовляються на основі натуральних або штучних барвників. Вони залишаються на зубній емалі, проникаючи в її пори. Якщо відмовитися від вживання цих цукерок не вдасться, намагайтеся вибирати сорбети, жувальні гумки, мармелад та інші цукерки з лимонним смаком, що дозволить запобігти пожовтінню зубів.

Варто знати, що чорний шоколад підвищує стійкість зубної емалі протистояти барвникам. Молочний шоколад не має такої дії, і, більше того, може стати причиною появи неприємного запаху з рота.